Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ohrožení

DRAMA V DIVADLE! Hořící opona vyhnala herce

Divadlo bylo celé zakouřené
Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Skutečné drama prožili dnes v poledne herci Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Při zkoušce na večerní představení totiž vzplála opona. „Všichni herci a personál divadla stihli divadlo opustit ještě před příjezdem hasičů,” řekla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

K požáru vyjely tří cisterny, automobilová plošina a rychlý zásahový automobil z českobudějovické stanice. “Průzkumem hasiči zjistili, že hoří opona na jevišti, kde právě probíhala zkouška na večerní představení. Ti nemuseli nikoho evakuovat, nemáme hlášené žádné zraněné osoby,” dodala mluvčí.


Ještě před příjezdem jednotek začal jeden z pracovníků divadla hasit sám. Hasiči to potom zvládli za několik minut vysokotlakým proudem. “Celé jeviště i blízké chodby byly v důsledku požáru silně zakouřeny, a proto museli hasiči použít dýchací techniku.
Požár nezasáhnul oponu celou, pouze její část. Díky rychlému zatažení ochranné železné opony se nerozšířil do hlediště či dalších prostor,” vysvětlila Matějů.


Zatím není jasné, co požár způsobilo a jaká vznikla škoda. Na vyšestřování spolupracují vyšetřovatelé hasičů s policisty.
 

tn.cz/luk