anketa Změna vybavení

Dřevěné sedačky budou i v autobusech, plánuje pražský dopravní podnik. SOUHLASÍTE?

Pražský dopravní podnik plánuje změny ve svých vozidlech. Chce totiž dát dřevěné sedačky i do autobusů. Hájí se tím, že se v tramvajích osvědčili, hlavně díky tomu, že se dají lépe vyčistit. Cestující ale protestují.

Anketa

Souhlasíte, aby dřevěné sedačky byly i v pražských autobusech?

Hlasovalo 159 lidí.
Neoblíbených dřevěných sedaček, které známe z některých pražských tramvají, se zřejmě dočkáme i v pražských autobusech. To je alespoň plán pražského dopravního podniku. Jenže velká část cestujících je proti. Nejčastěji tvrdí, že kloužou, a když tramvaj zastavuje, mají co dělat, aby se na nich udrželi. Navíc jsou tvrdé a v zimě studí. A to dělá problémy především starším lidem a malým dětem.
 

Pražský dopravní podnik kontruje tím, že se dají lépe udržet čistší. Plánovanou změnou by mělo projít zhruba čtyřista autobusů. Dopravní podnik uvažuje o několika typech nových sedadel. Který nakonec zvítězí, ale ještě neví.
 

"U autobusů je to prkýnková sedačka, o které se uvažuje, nebo plastová opěradla a sedadla budou z koženky. Zpracovává se to, aby to bylo jednak pohodlné, omyvatelné a neklouzalo," uvedl mluvčí dopravního podniku Petr Vorlíček.
 

Jestli se budou sedačky v autobusech opravdu měnit, si nakonec rozhodnou cestující sami. Na dvou linkách začnou během roku jezdit autobusy, kde se bude dát posez rovnou otestovat. Pražané pak budou moci o svých favoritech hlasovat na internetu.
 


Pokud bude novinka u veřejnosti úspěšná, tak už na sklonku roku bude mít několik desítek autobusů nové, zřejmě dřevěné sedačky

hmr s přispěním Šárky Gia tn.cz / TV Nova