Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

video přejetý exekutor

REKONSTRUKCE: Erbová musela exekutora jasně vidět, říká expert

Manželka fotbalisty Tomáše Řepky Vlaďka Erbová, která včera srazila autem exekutora, jela buď moc rychle anebo není pravda, že ho neviděla. Reportérka televize Nova dnes totiž zjistila, že při couvání s takovým typem auta je téměř nemožné, aby člověka za vozem nezaregistrovala.

Erbová tvrdí, že exekutora nepřejela schválně. "Když jsem couvala, tak jsem nezaznamenala kolik lidí přijelo. Bohužel jsem si kontrolovala zrcátka a na příjezdové cestě jsem koukala do pravého zrcátka na syna a najednou byla rána," zní vysvětlení Erbové.

 

"Prostě jsem chtěla jet jen do školky, měla jsem v autě svého syna, určitě bych nedělala nic takového, byla jsem rozrušená," obhajovala včera své jednání Vlaďka Erbová. V autě za asi 2 miliony korun měla přitom vybavení, které ji na exekutora stojícího za autem muselo upozornit.
 

"Při aktivaci zpátečky se na displeji automaticky zobrazí obraz, který je za vámi, takže tam jasně vidíte okolí za vozem," vysvětlil prodejce aut Tomáš Reizl.
 

Proti střetu s překážkou při couvání jste ale chráněni i když si vypnete rádio a tím i kamerový systém. Při pokusu s reportérkou, která si zahrála na exekutora, auto zastavilo asi půl metru od ní a řidič už v tu chvíli díky světelné a zvukové signalizaci moc dobře věděl, že je za ním překážka. A to i přesto že měl vypnutý kamerový systém.
 

 

"Parkovací systém je aktivní hned při zařazení zpátečky. Rychlost ale nesmí překročit 18 km za hodinu, to by se systém automaticky vypnul. Světelná signalizace se zapne od 120 cm vzdálenosti, od poloviny zhruba pak i pípá," popsal funkci parkovacího systému prodejce vozů Tomáš Reizl.
 

Je tedy možné, že Erbová jela rychleji a auto tak nemělo šanci ji na překážku stihnout upozornit. Což by odpovídalo i reakci napadeného exekutora, jehož vyjádření dnes TV Nova získala.
 

"Já jsem to vůbec nečekal, že do mě najede. Zaslechl jsem vlastně jen hukot motoru, otočil jsem se a dostal jsem ránu a vlítl pod auto," popisuje incident napadený exekutor.
 

Policie zatím neví, zda Erbovou obviní. Rozhodne o tom až po výslechu svědků. Pokud by ale trestní stíhání zahájila, Erbové by hrozil až tříletý trest.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Exekutoři v domě Štikových!? Máma Štiková zatlouká, zatlouká, zatlouká!

Těžká bouračka Filipa Renče: Z kola ho sestřelila dodávka!

tn.cz / gar