Evžen Tošenovský oznámil kandidaturu na prezidenta

Evžen Tošenovský
Zdroj: Mediafax
Evžen Tošenovský

Europoslanec Evžen Tošenovský chce kandidovat na post prezidenta. Oznámil to v pátek na brífinku ODS v Ostravě spolu s poslancem za stranu ODS a předsedou poslaneckého klubu ODS Zbyňkem Stanjurou.

"Rozhodl jsem se vstoupit do kandidatury na prezidenta České republiky a bylo to velmi těžké rozhodování. Hlavní roli hrála velká úcta, kterou mám vůči postu prezidenta. Hlavní slovo v rozhodování měla samozřejmě moje žena, která je větší drsňák. Je to pro mě obrovská troufalost, ale také obrovská výzva. S plnou vážností do této kandidatury chci vstoupit. Budu ale samozřejmě ctít vítěze primárek,“ řekl Tošenovský.
 

PSALI JSME:

Prezidentský kandidát ODS vzejde ze stranických primárek
 

Tošenovský má podle Stanjury v ODS velkou podporu. "Evžen Tošenovský byl schopen vyhrávat volby na komunální i krajské úrovni, a v okamžiku, kdy se účastnil celostátních voleb do Evropského parlamentu, tak obdržel neuvěřitelných více než 100 tisíc hlasů od voličů napříč celou Českou republikou. My ho známe jako vynikajícího politika a budeme ho doporučovat všem ostatním členům ODS. Věříme, že v případě, že se stane prezidentským kandidátem ODS, tak jeho dosavadní politickou kariéru budou moci ocenit voliči v celé republice v přímých prezidentských volbách,“ konstatoval Stanjura.


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

fim tn.cz / Mediafax