mezinárodní ostuda

Exekuce dostihla Ransdorfa už i v Bruselu

Miroslav Ransdorf - eurovolby 2009
Zdroj: TN.cz
Miloslav Ransdorf má finanční problémy - ilustrační foto

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf se stále potýká s velkými dluhy. Nyní na něj přišla exekuce až do parlamentu v Bruselu. Dokonce se už objevily i názory, že mu dluhy přerůstají přes hlavu a měl by vyhledat odbornou pomoc.

Exekuční příkaz českého europoslance dostihl už i na půdě Evropského parlamentu. Ransdorfovi teď hrozí, že ze svého statisícového platu uvidí už jen nepatrný zlomek.  Exekutorka chce totiž z Ransdorfa konečně začít vymáhat peníze za část obřích dluhů, které podle věřitelů dosahují už 17 milionů korun. I pro exekutory se jedná v tomto případě o premiéru. "Jde o velmi složitou věc. Nicméně se lze domnívat, že plat europoslance exekučně postižitelný je,“ říká mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová. Poslední slovo bude mít ale soud.

 

"Děláme to poprvé. Podle exekučního příkazu má zaměstnavatel nebo plátce příjmů povinnost sdělit, jaké příjmy mu posílá a začít provádět srážky,“ říká exekutorka Ivana Pýchová. Měsíčně bere Ransdorf základní plat v přepočtu přes 193 tisíc korun. Právě z této částky by pak podle exekutorské kalkulačky někdejší komunistické hvězdě zbyl jen zlomek - zhruba 13 tisíc korun. Plat europoslancům vyplácí kancelář poslanecké sněmovny. "Zatím totiž nemáme vyznačenou právní moc, neboť soud, přestože ho urgujeme, tam to nevyznačil, přestože tam nebylo podáno odvolání,“ dodává exekutorka Pýchová.

 

PSALI JSME:

Ransdorf z KSČM má problém! Kolem jeho domu krouží exekutoři

 

To obyčejní lidí vědí o rychlosti úřadů a soudů své. Například pan Ondřej kamarádovi ručil u 150tisícové půjčky. Ten ho nechal ve štychu. Exekutor mu teď měsíčně z 20tisicového platu nechává jen zhruba 6 tisíc korun. "Co se týká Ransdorfa, asi na něj soudci kašlou a nechají ho být. Raději si smlsnou na těch malých rybách,“ domnívá se Ondřej Pastrnák, který má s exekucí osobní zkušenosti.

 

Podívejte se na reportáž o dluzích Miloslava Ransdorfa:

 

 

PSALI JSME:

Válka u Ransdorfů. Za všechno můžou milionové exekuce!

 

Ransdorf má kvůli dluhům exekutory blokovaný i pražský byt a libušskou vilu s nešťastnou manželkou Vlastou. Obří dluhy si nedokážou vysvětlit ani jeho kolegové a už mají i strach o jeho zdraví. "Rušíte, jsem v bance. Řeší se to,“ zněla stručná slova Miloslava Ransdorfa na otázku ohledně exekucí. Jak konkrétně se "to“ řeší, už ale říct odmítá.

s přispěním Adama Halmošiho tn.cz / hru