FOTO A VIDEO

VIDEO: Metro ve Veleslavíně už brzy! Podívejte se do podzemí

Téma:

Jen několik týdnů zbývá do otevření nového úseku pražského metra. Linka A by se v první půlce dubna měla rozrůst o čtyři nové stanice. Jednu z nich, Nádraží Veleslavín, jsme navštívili, abychom vám zprostředkovali, jak to uvnitř vypadá krátce před kolaudací.

Zvenku se zdá všechno již několik měsíců stejné. Vchody a východy, bezbariérové vstupy i autobusový terminál jsou takřka hotové, okolí však stále vypadá jako velké staveniště. Všudypřítomné bláto a vysoké plechové hrazení nenaznačuje, že by zde zanedlouho měly proudit davy cestujících.

 

Uvnitř je to však jiné. Kromě několika málo drobností je hotovo. Na nástupišti to vypadá jako v jakékoliv jiné otevřené stanici pražského metra. Člověk by až čekal každou chvíli příjezd soupravy metra. Zatím by se ale nedočkal, první testovací vlaky by měly na nový úsek vyjet až příští týden.

 

GALERIE: Stanice metra A Nádraží Veleslavín

1
/
13
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Stanice metra A Nádraží Veleslavín - 9

 

Chybí jen drobné detaily, některé obložení, osvětlení nebo kamery. "Kamerový systém zatím ještě není nainstalovaný, aby ho zbytečně nepoškozovala zvýšená prašnost na staveništi," vysvětlila nám tisková mluvčí Dopravního podniku Praha Aneta Řehková.

 

Na novém úseku metra A do Motola již byly zahájeny kolaudace a probíhají zde i zkratové zkoušky. Na trase budou čtyři nové stanice – Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. První soupravy s cestujícími by sem měly vyjet 6. dubna. Stavba úseku V.A byla zahájena v roce 2009 a celkové náklady by měly být kolem 20 miliard korun.

TN.cz/Jakub Deml