Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Do baru jsem šel pomáhat, tvrdí podezřelý z mačetového útoku. ROZHOVOR

Policie zatkla jednoho ze dvou uprchlých romů obviněných z pokusu o vraždu při takzvaném mačetovém útoku v Novém Boru. Jde o 36letého Antonína Sinu.

Po novoborském útoku loni v srpnu uprchl do Anglie, dnes se ale policii sám vydal. Dosud po něm lovci lebek bezúspěšně pátrali. Údajně se obával šikany a vyhrožování od policie. Nyní se vrátil a chce očistit své jméno. Televizi Nova se podařilo s Antonínem Sinou natočit rozhovor ještě před zatčením.
 

"Já jsem šel kolem a když jsem slyšel, co se tam děje, tak jsem nahlédnul dovnitř a spíš jsem naopak pomáhal lidem, kterým tam bylo ublíženo,“ tvrdí Antonín Sinu.
 

Antonín Sinu se vrátil do Česka, protože chce napravit svoji reputaci. "Policie mě propustila, nejdříve mě zatkli, pak mě hned propustili. Já jsem se sebral a odjel jsem do ciziny. Tam kde jsem žil, tam by mě nikdy nikdo nenašel. Ale já jsem se vrátil z toho důvodu, abych to tu dal na pravou míru,“ dodává Sinu.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

Ze země utekl, protože mu policie vyhrožovala fyzickou likvidací. "Utekl jsem protože mi policisté tady v Novém Boru a na českolipským okresu vyhrožovali. Konkrétně tak, že by se zbloudilá kulka do mě mohla trefit,“ tvrdí Sinu.
 

Brutální útok mačetami na obsluhu sportbaru se stal v srpnu minulého roku v Novém Boru na Liberecku. Na místě po masakru zůstalo několik zraněných. Policie dva z útočníků zadržela a vyslechla. Tři agresoři se před zákonem ukryli a bylo po nich vyhlášeno pátrání. Mezi nimi byl i Antonín Sinu.
 

PSALI JSME:

Podezřelý z "mačetového útoku" v Novém Boru se sám vzdal
 

Problém začal poté co barmanka chtěla zkontrolovat doklady mladíků, kteří hráli na automatech. Když na ni byli hrubí, ostatní hosté je vyhodili. Zakrátko na to dovnitř vtrhla skupina mužů ozbrojených mačetami a obušky, hosty brutálně napadla a zdemolovala zařízení. Zraněni byli tři muži, jeden z nich těžce.
 

krt TN.cz