ZVRÁCENÝ SVĚT

Facebook je rájem pro úchyly! Děti se tu nabízí jako PROSTITUTKY! Najdete i vaši dceru?

Je jim kolem třinácti let a na sociálních sítí se stylizují do rolí striptérek, špulí rty jako celebrity a mají mnohdy oblečení, za které by se styděly i herečky z lechtivých filmů. Řeč je o vašich dcerách a jejich profilových fotkách na facebooku.

Na tento fenomén nás upozornila jedna z matek. Vadilo jí, že její dceři je 12 let, ale na facebooku udržuje přátelství s mužem, který je mnohem starší. Matka se ptala redaktorů TN.cz, co s tím může udělat a zda by na pána neměla zavolat policii.
 

Podívali jsme se na facebookový profil dotyčné dcery a zjistili, že úvodní fotka připomíná scénu z erotického filmu. Muž, kterého taková dospívající slečna požádá na facebooku o přátelství, nemá šanci poznat, kolik jí ve skutečnosti je let. A to mluvíme o mužích, kteří rádi pokecají s mladými děvčaty, ale nejsou nemocní.
 

Facebook je ale také rejdištěm těch, kteří mají různé sociální deviace i nebezpečné sexuální úchylky. Tito nemocní jedinci často dlouhé hodiny podobný typ děvčat oslovují a snaží se získat jejich přátelství.
 

Věková hranice, kterou facebook po svých uživatelích žádá, je 13 let. Ale magie facebooku je tak silná, že zde mají profil i šestileté děti. Čí je to chyba? Hlavně rodičů! Mnoho z nich absolutně netuší, co jejich děti dělají na počítači, že mají facebookové profily a s kým udržují virtuální přátelství.
 

Fotky vašich dětí na Facebooku

1
/
10
Zdroj: facebook.com
Fotky vašich dětí na Facebooku - 2

 

Mnohé matky by asi hodně zaskočilo, kdyby věděly, jaké fotky na internet umísťuje jejich potomek a jaká témata řeší na internetových komunitních fórech.
 

Ano, internet je skutečně rájem pro různé devianty, ale také jde o to, že často jim jdou děti samy naproti a rodiče o tom vůbec netuší.
 

Trocha strašidelných čísel: 
 

* 52 % českých dětí ve věku 9 až 12 let má svůj profil na nějaké internetové síti
 

* ve věku 13 až 16 let má profil na internetu 90 % dětí
 

* podle společnosti Consumer Reports je na facebooku téměř 8 milionů dětí mladších 13 let (jde o věkovou hranici, kterou považuje facebook za nutnou k vytvoření profilu)
 

* čtvrtina dotázaných dětských uživatelů ve věku od 9 do 16 let má svůj profil nastavený jako veřejný a celá pětina z nich zde uvádí i svůj telefon a adresu.
 

* v USA zvažují novelu zákona, že by k internetovému profilu dítěte měl automaticky přístup rodič
 

* zakladatel facebooku Mark Zuckerberg je pro to, aby věková hranice na facebooku byla zcela zrušena a za své děti od nejmenšího věku zodpovídali rodiče

 

Proč to děti dělají? Na to jsme se ptali psychologa:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Je divnej? Možná se kolem tebe pohybuje pedofil!
Pošli mi svou fotku. Nahou!
Z hrošíka sexy čičinkou na Facebooku - když se fotka ořízne...
Děti mají častěji poruchy očí! Je to kvůli počítačům a tabletům?
Žárlíte na jeho sex s počítačem?

TOP 20 nejhorších profilovek na Facebooku: Tyhle lidi si do přátel nedávejte!
Andělská Tereza Kerndlová: Ve spodním prádle dráždí své fanoušky! 
Když se exoti fotí na Facebook

 

sta TN.cz