Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obhajoba

Falešný asistent se vymlouvá na mrtvé: Průkaz mi dal Houska

Lukáš Kohout
Zdroj: isifa.com

Parkovací průkaz poslance i průkaz asistenta senátora, které neoprávněně užívá Lukáš Kohout, nejsou padělané. Tvrdí to alespoň sám Kohout, který v minulosti proslul jako falešný asistent exministra zahraničí Jana Kavana.

Známý falešný asistent Lukáš Kohout znovu úřadoval. Používal totiž parkovací průkaz poslance a průkaz asistenta senátora. Průkazy prý využívá k levnému parkování v ČR. Kohoutovo neoprávněné užívání průkazu asistenta senátora bude šetřit policie.
 

Kohout tvrdí, že průkazy obdržel od Romana Housky (ČSSD) a Hany Orgoníkové (ČSSD). Oba toto tvrzení nemohou potvrdit, neboť již zemřeli. "Průkaz asistenta senátora PČR mi vydal partner exhejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové Roman Houska z ČSSD, neboť nás pojilo politické podnikání... Parkovací průkaz poslance Parlamentu ČR jsem obdržel od členky sociální demokracie a poslankyně Hany Orgoníkové, která mé vozidlo i využívala," sdělil. Kohout oba průkazy policii vydá, pokud o to bude požádán.
 

Ředitelka senátního odboru vnějších vztahů a služeb Pavlína Heřmánková ČTK v pátek sdělila, že senátoři předali celou věc policii. Kohout není asistentem a na kartě je navíc zneužitý podpis předsedy Senátu Milana Štěcha. Štěch podle jejího tvrzení průkazy senátorských asistentů nepodepisuje.
 


Kohout v minulosti vystupoval jako asistent, vedoucí kanceláře nebo mluvčí Jana Kavana. Jeho jménem objednával lety do zahraničí. V roce 2006 byl za tento podvod odsouzen na 28 měsíců s pětiletou zkušební dobou. Před třemi lety organizoval protiromské pochody v domovském Varnsdorfu, letos neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu.

TN.cz / ČTK / hmr