Podívejte se dvojnásobné štěstí

Fotbalisté Šenova slavili postup a málem je pozabíjel blesk

Nedělní bouřky, které se přehnaly severem Čech, přinesly silný vítr a kroupy. Ve Velkém Šenově pak málem způsobily tragédii. Blesk tam udeřil vedle fotbalového mužstva.

O tomhle budou Šenovští fotbalisté vyprávět ještě vnoučatům. Jen o vlásek unikli velké tragédii, když zrovna oslavovali velké štěstí - postup z okresního přeboru do krajské soutěže.
 

Fotbalisté zrovna předváděli hromadnou děkovačku svým fanouškům a právě když zdravili diváky, udeřil za nimi blesk. Přímo do hřiště.
 

Řada hráčů výboj zřetelně ucítila a popsala. Shodli se na tom, že to byl pocit brnění v celém těle. Kdyby blesk udeřil jen o kousek blíž hráčům, Velký Šenov by zřejmě namísto oslav fotbalového vítězství řešil velkou místní tragédii.
 

[IMAGEBOX_862356]Chlapce zasáhl blesk přímo do ramene. Přežil zázrakem

[IMAGEBOX_862356]

 

Nebyl to ovšem jediný incident, který se v neděli v souvislosti s počasím odehrál na severu Čech. Na Děčínsku a Ústecku popadalo v silném větru mnoho stromů, kvůli kterým museli hasiči některé silnice zcela uzavřít. V Liberci zase vítr před bouří doslova sfoukl z ještědského hřebene dva paraglidisty. Jeden z nich dopadl na zem. Ženu, která uvízla ve větvích, záchranáři vysvobodili až po složité pátrací akci.

tn.cz / gar