Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

dluží 11 milionů

Grossova kamarádka Barková se topí v dluzích. Čelí už osmi exekucím!

Zdroj: TV Nova

Libuše Barková, přítelkyně rodiny expremiéra Stanislava Grosse, se topí v dluzích. Bez poplatků dluží asi 11 milionů korun a je proti ní vedena i exekuce. Dluhy podle informací televize Nova měly vzniknout pojistným podvodem a tím, že Barková měla ručit za úvěr své kamarádce.

Barková je žena úzce napojená na bývalého premiéra – křišťálově čistého Stanislava Grosse, který to "myslel upřímně". Podnik v jejím domě v pražských Nuslích média označovala za nevěstinec, sama Barková navštěvovala zavražděného podnikatele Mrázka.


Navíc byla odsouzená za pojistné podvody. Po povodních v roce 2002 žádala náhradu škody ve výši 7 700 000 za svůj statek, který ale voda vůbec nezasáhla. Teď je proti ní vedeno hned osm exekucí.


"Došlo i ke zpeněžení jedné z nemovitostí. Celková částka je totiž poměrně vysoká, jenom na jistinách tvoří více než jedenáct milionů korun," řekla televizi Nova Petra Báčová, mluvčí Exekutorské komory České republiky.
 


Nájemníci zmiňovaného statku, který Barkové patří, podle svých slov věděli, že jsou proti bývalé podnikatelce vedeny exekuce. Sami ale netuší, co s nimi teď bude a jestli Barková někdy svůj dluh splatí.


Libuše Barková provozuje mimo statku podle místních ještě penzion v jihočeských Buzicích. Do něj měl jezdit s rodinou i bývalý premiér Stanislav Gross. A právě jeho manželce Barková také ručila.


"Vidíte, jak do toho snadno spadnete. I paní Grossové jsem ručila. Kdyby tenkrát nesplatila paní Grossová, mohla jsem se tam dostat tím samým způsobem a ta exekuce se mi mohla zvýšit," říká Barková.


A i přesto, že rodina Grossových žije v domě s odhadovanou cenou 40 milionů korun a užívá si 100 milionů z prodeje akcií firmy Moravio Energo, které Stanislav Gross koupil za dvacet milionů, Libuše Barková o pomoc Grosse podle svých slov rozhodně žádat nebude. Kvůli exekucím se soudí.

s přispěním M. Rychlého tn.cz / zdg