Hackeři napadli Kalouskovy stránky. "Ty jsi idiot," zpíval ministrův web

Miroslav Kalousek
Zdroj: Mediafax
Miroslav Kalousek - ilustrační foto

Hackeři ze skupiny Raptor_hackerz zaútočili na web ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Při vstupu na jeho stránky se objevila černá stránka s krátkým textem, obrázkem dinosaura a dokola se opakující písničkou.

Hackerská skupina Raptor_hackerz nabourala stránky ministra financí a místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Místo obvyklé úvodní stránky se zobrazovala černá zrnící plocha plná jedniček a nul s krátkým textem a obrázkem.

 

Ihned po vstupu na stránky se také začala dokola přehrávat krátká zvuková sekvence. Její text zněl: "You are an idiot!", což v překladu do češtiny znamená: Ty jsi idiot!

 

 

Jednalo se o druhý útok na web ministra financí, který v poslední době čelí kritice ze všech stran, kvůli úsporným reformním opatřením a škrtům ve státním rozpočtu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hackeři zaútočili! Odstavili web Sněmovny

 

Text, který hackeři pověsili na web miroslav-kalousek.cz:

 

"Drazí admini , Raptor_hackerz Vám přejí hezký den a vzkazují Vám: Opravdu oceňujeme, jaký je na Vás spoleh. Zcela dle našich předpokladů jste úplně zbytečně vynaložili úslilí na opravu stránky, ale nějak jste opomněli zlepšit zabezpečení... Jaký to má smysl, když jste nezměnili přihlašovací údaje a neopravili chyby, které jsme využili při prvním útoku?!


A pane Kalousku,... udělal jste chybu, když jste ignoroval naše předchozí prohlášení. Můžete v tom pokračovat , ale v tom případě musíte počítat s naší nelibostí.


Nejsme Anonymous, ale take nezapomínáme. S tímhle jste měli počítat."

tn.cz / hru