pomozte také

Hasiči pořádají sbírku pro rodinu Jakuba, muže "bez srdce"

Jakub Halík - muž bez srdce
Zdroj: TN.cz
Jakub Halík - muž bez srdce

Příběh Jakuba Halíka, muže, kterému prodloužilo život umělé srdce, žije i po jeho smrti. Po unikátní operaci žil hasič ještě více než půl roku. Manželka se synem se z jeho smrti stále těžce vzpamatovávají. Pomocnou ruku jí teď podali Jakubovi kamarádi - hasiči. Uspořádali veřejnou sbírku a pomáhat chtějí osobně s čímkoliv bude potřeba.

S rakovinou srdce se Jakub pral až do poslední chvíle. Podstoupil i unikátní operaci. Lékaři mu nemocné srdce vyměnili za dvě čerpadla a tím mu život prodloužili o víc než půl roku. Svůj boj se smrtí prohrál, když mu bylo 38 let.


V nelehké situaci se teď Jakubově manželce Renatě a dvanáctiletému Kubovi rozhodli pomáhat manželovi kolegové - hasiči. Zřídili bankovní účet a vyhlásili veřejnou sbírku. „Sbírka byla spuštěna před dvěma dny a už vlastně po prvních dvou třech hodinách tam začaly chodit první příspěvky,“ potvrzuje Martin Nedvěd, předseda pražského Odborového sdružení hasičů.
 


Na stanici, kde Jakub sloužil, si statečného kolegu stále připomínají. Na stole tam dodnes stojí jeho zarámovaná fotografie. „Vzpomínám na něj jako na obrovskou osobnost,“ říká o Jakubovi jeho kamarád a kolega Tomáš Jung.
 

Jeho kamarádi a kolegové jsou odhodláni pomáhat rodině i osobně - se vším, co bude potřeba. Třeba vymalovat, nebo odvézt syna do školy. „Pokud jde o nějakou pomoc, kdy by byla potřeba například nějaká práce, tak jsou všichni ochotni manželce nebo rodině pomoci,“ slibuje Jung.
 

Pomoct rodině statečného Jakuba můžete i vy. Číslo konta je 107-3829660207/0100.

tn.cz / gar