Hasiči tahali koně ze závěje. Technika selhala, pomáhal, kdo mohl

K záchraně koně zapadlého v závěji sněhu museli v sobotu vyjet hasiči do Velké Lhoty u Vsetína. Agentuře Mediafax to v neděli řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Původně hasiči chtěli koně vytáhnout traktorem, kvůli sněhu se ale technika do místa nedostala, a zvíře tak museli hasiči spolu s dalšími lidmi vysvobodit jen pomocí vlastních sil a lan.
 

Kůň zapadl do hlubokého sněhu během projížďky se svým majitelem, a to mezi obcemi Velká a Malá Lhota. "Kůň pravděpodobně uklouzl, neudržel rovnováhu a propadl se do závěje. Přitom si zranil pravou přední končetinu. Majitel se snažil koně z hlubokého sněhu dostat ven sám, ale to bylo nad jeho síly," konstatoval Mitáček.
 

Zvíře leželo asi půl hodiny v závěji zhruba 150 metrů od silnice. "Zakryli jsme ho dekou, abychom zabránili podchlazení a během krátké chvíle se na místo seběhli další občané i policisté. Pokusili jsme se koně společnými silami postavit, ale nešlo to. Zvíře se dál bortilo v hlubokém sněhu. Pomocí širokého pásu a lan jsme ho proto odtáhli na menší vrstvu sněhu, kde se nám ho už podařilo s využitím lan a lidské síly postavit na nohy," doplnil Mitáček.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Hasiči zachraňovali divoká prasata, prolomil se pod nimi led

 

Koně si pak přebral majitel a odvedl ho na ošetření se zraněnou přední nohou.

tn.cz / mediafax / gar