Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 2. 2009

Hejtman Hašek ve Sněmovně s Paroubkem skončil. Nahradí ho žena

Jihomoravský hejtman Michal Hašek už není poslancem. V pátek se bývalý šéf poslaneckého klubu vzdal mandátu.

V pátek ráno Hašek podepsal notářský zápis. "V neděli v deset hodin odevzdá do rukou předsedy Sněmovny pana Miloslava Vlčka notářsky ověřený zápis, podle kterého se vzdává výkonu poslaneckého mandátu,“ uvedl mluvčí jihomoravského krajského úřadu Jan Chmelíček.

"Právě jsem splnil další ze slibů, které jsem dal voličům v krajských volbách. Vzdávám se mandátu poslance, který jsem získalo díky hlasům občanů jižní Moravy v roce 2006. Vedu kraj a jsem současně předsedou Asociace krajů ČR a jsem přesvědčen, že je třeba dělat pořádně jednu práci. S ohledem na vzdálenost mezi Brnem a Prahou by bylo nemožné kvalitně zvládat výkon úřadu hejtmana i výkon poslaneckého mandátu,“ řekl po podpisu Michal Hašek.

Nástupkyně z Hodonína

Jeho náhradnicí se v parlamentu stane hodonínská místostarostka Zuzana Domesová.

Zuzana Domesová se narodila v roce 1948 v Praze, od dětství však žila s rodiči na Moravě. V Brně vystudovala v sedmdesátých letech na Filozofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (dnes Masarykovy univerzity), filosofii a češtinu. Místostarostou Hodonína je od roku 1998, kdy vstoupila v řadách sociální demokracie do komunální politiky.

Z hejtmanů za ČSSD ve Sněmovně zůstane jen David Rath, který stojí v čele Středočeského kraje.
 

tn.cz / Mediafax
Reklama