pOHŘEB VE STŘEDU

Herci o smrti Vladimíra Čecha: Je to pro nás těžká a náhlá rána

Vladimír Čech
Zdroj: Mediafax/ Isifa.com
Na Vladimíra Čecha vzpomínají i jeho herečtí kolegové Dana Batulková a Jiří Klem

Herec a moderátor Vladimír Čech ztvárnil za svůj život na divadelních prknech řadu nezapomenutelných rolí. "Znali jsme se strašně let. Je to pro mě těžká a náhlá rána," svěřila se TV Nova herečka Dana Batulková. Koho dalšího jeho smrt zasáhla?

Vladimír Čech trpěl vzácnou dědičnou nemocí zvanou Lynchův syndrom, při které se v těle vytváří množství nádorů. Vážné zdravotní problémy měl od loňského roku. Před dvěma týdny jeho tělo oslabil navíc ještě zápal plic, se kterým ho převezli do nemocnice. Podle dosavadních informací zemřel v motolské nemocnici v Praze dnes ráno ve spánku.
 

Poslední rozloučení s Vladimírem Čechem se bude konat v pražském Divadle ABC ve středu 27. března od 11:00 hodin. "Přístup veřejnosti je možný od 10:30 hodin," řekla ČTK mluvčí Městských divadel pražských Kateřina Gardnerová. Na přání zesnulého se nebude konat pietní obřad v krematoriu.

 


 

Vladimír Čech kvůli zdravotním potížím už v poslední době nemohl hrát. Přitom se až donedávna počítalo s tím, že se objeví v nové adaptaci Čapkových povídek, která měla premiéru minulý týden. "Znali jsme se strašně let. Je to pro mě těžká a náhlá rána," svěřila se TV Nova herečka Dana Batulková.

 

 

Není jediná, kterou jeho smrt zasáhla. "Posledních několik let jsme byli divadelními kolegy. Znal jsem ho ale už předtím. Jako mladý kluk jsem pracoval s jeho otcem v rozhlase a v Suprafonu. Byl to báječný herec, který bohužel zemřel na stejnou nemoc, jako jeho syn," vzpomíná herec Jiří Klem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

kos / s přispěním Michaely Šmídové TN.cz