Magistrát chce zakázat kamionům průjezd Prahou! Souhlasíte?

Praha nechce na svých silnicích kamiony. Zákaz vjezdu do metropole už zastupitelstvo odsouhlasilo. Návrh však čeká ještě dlouhá cesta schvalování.

Hlavní město chce zakázat kamionům průjezd po celém území metropole. Záměr ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé na svém zasedání s tím, že krok musí projednat s ministerstvem dopravy, Středočeským krajem, samosprávami dotčených obcí a také se Silničním správním úřadem, který rozhodne.

 

Anketa

Souhlasíte se zákazem průjezdu kamionů Prahou?

Hlasovalo 353 lidí.
Zákaz vjezdu kamionů do metropole by mohl odstartovat v létě. Do 25. dubna má náměstek primátora Josef Nosek (ODS) termín, kdy krok projedná s dotčenými orgány.

 

"Konstatujeme, že hlavní město Praha je neúměrně zatížené těžkou tranzitní dopravou, a já předkládám materiál o zpracování podkladu k Silničnímu správnímu úřadu, aby zamezil těžké tranzitní dopravě na území celého hlavního města," vysvětlil Nosek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Na Jižní spojku se ZASE VRÁTÍ KAMIONY!

 

"To znamená, že tranzit, který prochází Spořilovskou nebo ulicí 5. května a Legerovou, zde nebude mít umožněný průjezd," upřesnil. Kamiony mohou jezdit po zprovozněné části Pražského okruhu, nesmí se ale dostat do hlavního města.

 

Pražští zastupitelé tak vyslyšeli i výzvy obyvatel Prahy 4. Kamiony zde od září loňského roku jezdí po Jižní spojce pouze v noci, a to mezi 22.00 a 06.00. Opatření se týkají provozu z východu na západ. Sdružení SOS Spořilov požadovalo rozdělení tranzitní dopravy a omezení vjezdu kamionů do metropole. Právě nadměrný hluk v nočních hodinách je ale jeden z největších problémů, které obyvatele pražského Spořilova trápí. Město ale ještě v letošním roce nechá postavit mezi Spořilovskou a Záběhlickou protihlukovou stěnu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

klab tn.cz / Mediafax