Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

kdo to je?

HLEDÁ SE MALÝ HRDINA z Valašského Meziříčí! Zachránil život muži na ulici!

Nemocný Tomáš
Zdroj: TV Nova

Nemocný mladík z Valašského Meziříčí hledá malého chlapce, který mu pomohl, když na ulici v centru města zkolaboval. Rozhodl se proto oslovit redakci zpravodajství TV Nova, aby mu v pátrání pomohla. Mladík, který špatně mluví a trpí epilepsií, by chtěl svému zachránci osobně poděkovat.

"Šel jsem po chodníku a tady se mi ještě motala hlava, měl jsem černo před očima a potom si z toho už nic nepamatuju," popisuje Tomáš nepříjemné chvilky, když dostal epileptický záchvat. Dvacetiletého Tomáše, který špatně mluví a slyší, přepadl záchvat v centru města cestou do školy. Najednou se mu udělalo špatně a omdlel.

 

Sám by si zavolat pomoc nezvládl. Všiml si ho ale malý chlapec, který bleskově zareagoval. "On mě přetáhl až na tu lavičku a potom ještě volal sanitku," vypráví Tomáš. Epileptické záchvaty občas mívá a nikdy neví, kdy mu v podobných situacích půjde o život. Proto by chtěl svému zachránci poděkovat. Jenže neví, kde ho hledat.

 

"Znám ho podle vidění, ale nevím, o koho jde," říká Tomáš. Malému zachránci je zhruba 12 let a údajně se jmenuje Pavel. Nemocného Tomáše prý najde ve škole pro sluchově postižené nebo ho může oslovit prostřednictvím TV Nova na emailové adrese zpravy@nova.cz.

Martina Julinová tn.cz / hru