Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

kontroverzní pořad

Hrozí další k*nda? Zeman pojede Hovory z Lán dál živě

Miloš Zeman - 2
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Rozhlasový pořad Hovory z Lán bude nadále vysílán živě. Po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem to uvedl generální ředitel ČRo Peter Duhan.

Předtáčení nebo zpoždění pořadu Hovory z Lán, v němž na počátku listopadu prezident hovořil vulgárně, Miloš Zeman podle generálního ředitele ČRo Duhana odmítl.

 

Koncept pořadu bude podle Duhana zachován. "Neplánuji žádné změny, koncepce pořadu zůstává, jak jsme ji nastavili," řekl generální ředitel rozhlasu. Ke změnám prý nevidí důvod.

 

"Pan prezident zcela přesvědčivě vysvětlil své argumenty kolem slovníku, který použil. Odmítá, a já ho chápu v tomto případě, jakékoli zásahy do původní struktury Hovorů z Lán, to znamená odmítá předtáčení i odmítá zpožďování vysílání, protože by to považoval za cenzorský zásah. V tomto případě mám ten samý názor," dodal Duhan.

 

Kunda z Lán (na obraze)
Kalousek koupil obraz "Kun*a z Lán" s prezidentem v kosočtverci

 

Zeman v posledních Hovorech z Lán použil několik vulgarit, za což byl kritizován. Podle Rady ČRo rozhlas odvysíláním hovorů porušil zákon i kodex Českého rozhlasu. Rada ČRo uznala výjimečnost situace, kdy svou roli hrálo překvapení a respekt k hlavě státu. Do budoucna rozhlas vyzvala, aby u Hovorů z Lán svůj kodex respektoval.

 

pet tn.cz / ČTK