TV NOVA a nový charitativní projekt

PŘÍBĚH DOBRÉHO ANDĚLA: Dal 25 milionů korun na boj s rakovinou

Petr Sýkora
Zdroj: TV Nova

Před dvaceti lety začal Petr Sýkora s malou firmou dodávající papír do kanceláří. Z malé firmičky Papirius se stala nadnárodní společnost. Tu nakonec s kolegou prodali a rozhodli se věnovat charitě. Dali ze svého 25 miliónů korun a založili nadační fond Dobrý anděl. Ten společně s TV Nova zahájil velkou charitativní akci na pomoc stovkám rodin zasažené rakovinou!

Petr Sýkora a Jan Černý začínali s balíkem papíru, nadšením a odvahou. Nakonec vybudovali firmu, která je známá v celé Evropě. Společnost prodali a rozhodli se pomáhat lidem, kteří onemocněli rakovinou.

 

Petr Sýkora, hlavní zakladatel nadačního fondu Dobrý anděl vypráví o svých začátcích a životním poslání. “Firmu Papirius jsme založili v roce 1993 s kamarádem Janem Černým, to mi bylo 18 let. Vlastně to začalo úplně náhodou. Honza přišel s nápadem, že začneme distribuovat papír bankám, protože ho spotřebují velké množství. Tak jsme vzali telefonní seznam a začali jsme obvolávat dodavatele papíru. Po několika týdnech přišla první objednávka na dva balíky papíru. Velkoobchod, který nám měl ten papír dodat, ale materiál neměl a my jsme neměli odvahu to zákazníkovi říct. Tak jsme zase začali hledat v telefonním seznamu jiného dodavatele. Koupili jsme tedy papír jinde a já jsem ho zákazníkovi dovezl sám metrem v batůžku. Když jsem k němu přišel, tak jsem mu poděkoval, že je náš první zákazník a dal jsem mu sněženky, které jsem pro něj koupil. Tak jsme se začali podnikat,“ říká skromně Petr Sýkora.
 

Petr Sýkora po čase prodal firmu americké společnosti Office Depot. “Při studiích jsme podnikali na plné obrátky, začínali jsme pomalu až jsme se postupně vypracovali do pozice, kdy jsme byli schopni firmu prodat. Na přelomu roku 2005 a 2006 nás oslovili Američané s návrhem odkupu firmy. Souhlasili jsme. Nějakou dobu jsme pro ně pracovali a pak jsme odešli. Důvod, proč jsem odešel, byl jednoduchý: vždycky jsem si chtěl vyzkoušet něco jiného. A když se tak rozhodnete, dokážete vlastně žít několik životů, žijete profesně podruhé, potřetí,“ vypráví podnikatel.

 

S balíkem peněz v kapse si Petr Sýkora uvědomil, že chce pomáhat lidem, kteří nemají takové štěstí. „Po tom, co jsme odešli z firmy, jsme si říkali - kam dál se posunout. Uvědomění toho, že chceme pomáhat nebylo náhlé. Byl to postupný proces, ale hodně podstatný byl moment, kdy jsem přišel do kontaktu s Andrejem Kiskou. Jeho projekt dobryanjel.sk se mi líbil. Byl jedinečný v průhlednosti a jednoduchosti. Líbilo se mi, že všechny vybrané peníze jdou na přímou pomoc. V té chvíli jsme se rozhodli rozjet to i v Česku. Proto jsme dali ze svého 25 miliónů korun na rozjezd projektu. Tak začal Dobrý anděl u nás," doplňuje Petr Sýkora.Dobrý anděl se nyní spojil s televizí Nova, jejíž hvězdy se do unikátního projektu také zapojily. Mezi ně například patří reportér Josef Klíma, moderátoři Rey Koranteng a Lucie Borhyová, herci Jan Čenský, Dana Morávková, Ondřej Brzobohatý či Daniela Šinkorová. Diváci TV Nova tak mohou každý večer vidět spot na podporu nadace. “Konečně u nás vidím lidi, kteří cítí osobní zodpovědnost za společnost a to je velký krok. Pro nás je důležitá ta unikátnost projektu. Je to srdečnost, každý Dobrý anděl vidí přesně, kam jeho peníze jdou, za jakou rodinou,“ dodává zakladatel nadačního fondu.

Takto osobnosti TV Nova prezentovaly nový projekt na tiskové konferenci:
 

GALERIE: Dobrý anděl

1
/
6
Zdroj: TN.cz
Dobrý anděl - 6 ; Na dnešní tiskové konferenci byla přítomna i řada populárních tváří, které se dobrovolně rozhodly Dobrému andělovi pravidelně přispívat. Zleva: Daniela Šinkorová, Markéta Fialová, Josef Klíma, Emma Smetana, Dana Morávková, Rey Koranteng a Jan Šťastný.


TN.cz