Bartošová trpí! V depresích má sklony k sebevraždě

Iveta Bartošová trpí závažnou psychickou nemocí. Deprese mívá tak silné, že cítí i fyzickou bolest. Psychiatr dokonce tvrdí, že při několikadenních záchvatech se lidé mohou pokusit o demonstrativní sebevraždu.

O psychických problémech Ivety Bartošové se šušká už pěkně dlouho. Nikdo ale zatím nevěděl, co přesně se v Ivetě v jejích depresivních stavech odehrává.

 

"Tento pacient při stresech rychleji odbourává hormon serotonin, a snadno proto upadá do deprese a úzkostných stavů. Spouštěčem je většinou právě přílišné pracovní vypětí a stres,“ řekl psychiatr oslovený deníkem Aha.

 

PSALI JSME:

Tyhle "drogy" zničily Bartošovou! Co na to psycholog?

 

Ivetiny skandály jsou známé, několik dní proleží, nebo vypadá jako opilá. I za to ale může zákeřná psychická choroba. Lidé, kteří jí trpí totiž upadnou do tak hluboké deprese, že pouze leží a nedokážou komunikovat, nebo najít východisko z problému.

 

"Tento pocit ho doslova ochromí a není schopen cokoliv dělat, ani běžné úkony. Často jen leží v posteli, nemůže usnout a jen s vytřeštěnýma očima kouká do tmy. Někdy nedokáže z postele vylézt několik dní, ani nejí,“ popisuje psychiatr pro deník Aha utrpení slavné zpěvačky.

 

PSALI JSME:

Bartošová a Rychtář: Bitka u doktora!

 

Takto úzkostné stavy přerůstají i ve fyzickou bolest. Uprostřed depresí trpí pacient bolestí na prsou, motá se mu hlava, tep srdce se neuvěřitelně zrychlí a špatně se mu dýchá.

 

Podívejte se na reportáž o pobytu Ivety Bartošové v léčebně:

 

 

Lidé se obvykle uzavřou do sebe. Bohuže neví jak si říct o pomoc a proto mnohdy řeší své problémy demonstrativní sebevraždou. Ta má okolí upozornit na problémy, které mají.

tn.cz / hur