Hrozí mi. Chtějí, abych psal hezky o ČSSD, tvrdí šéf deníku Právo

Pište ve prospěch ČSSD. Jinak přijdete o reklamu od státních podniků. Takové hrozby prý míří na deník Právo.

Šéfredaktor deníku Právo Zdeněk Porybný dnes napsal ve svém listu glosu. Je o politickém zastrašování.

Porybný tvrdí, že v posledních týdnech slyšel z různých míst varování, že pokud bude deník pokračovat v dosavadním, údajně nepříznivém psaní o sociální demokracii, může přijít o inzerci firem, jejichž management je jmenován státem.

"Jak je něco takového v době, kdy je ČSSD v opozici, vůbec možné? Nechci si hrát na detektiva, ale někdo zjevně sází na to, že část současných podnikatelských či politických elit už najisto počítá s volebním vítězstvím sociální demokracie a chce se předem nějak zavděčit krocením neposlušných médií," napsal Porybný.

Deník Právo je přitom obecně vnímán jako list velmi blízký ČSSD.

Paroubek: Je to nesmysl

Šéf ČSSD Jiří Paroubek něco takového odmítl. Vyzval Porybného, aby předložil důkazy, nebo se omluvil.

"Já jsem šokován vyjádřeními pana šéfredaktora Práva Porybného. Myslím, že by pan šéfredaktor měl okamžitě předložit důkazy pro svá tvrzení, že někdo ze sociální demokracie údajně ovlivňuje inzerenty Práva nebo i jiných novin. Pokud toto nedoloží, tak by se měl veřejně omluvit a čekám, že to učiní co nejrychleji," prohlásil Paroubek.

Jakékoliv ovlivňování novinářů odmítá i šedá eminence ČSSD, volební manažer strany Jaroslav Tvrdík. "S panem Porybným jsem šest týdnů nemluvil. Velmi si ho jako člověka i jako šéfredaktora vážím,“ řekl Tvrdík tn.cz.

luc TN.cz