Hurá na hory! O víkendu je zavalí až půl metru sněhu

Víkend přinese do hor vydatné sněžení, do nedělního večera napadne i přes půl metru sněhu. Maximální denní teploty se budou v sobotu pohybovat mezi 0 až 4 °C, v neděli se o stupeň ochladí, v nižších polohách bude sníh většinou odtávat, řekla v pátek agentuře Mediafax meteoroložka Dagmar Honsová.

"Víkend bude na srážky bohatý – na horách do nedělního večera napadne i přes půl metru sněhu, nejvydatnější sněžení očekáváme v Krušných horách, Krkonoších a v Jeseníkách – v maximech až 65 cm nového sněhu," uvedla meteoroložka.


Oproti pátečním maximálním teplotám, které se mají pohybovat mezi 3 až 7 °C, se ochladí. V sobotu bude oblačno až zataženo, občas se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. "V nížinách budou srážky smíšené," doplnila Honsová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Obrovská sněhová bouře zasáhla Austrálii


Noční teploty v noci na sobotu klesnou na 2 až -2 °C, denní teploty se budou pohybovat mezi 0 a 4 °C. O prvním víkendovém dnu bude foukat severozápadní vítr o rychlosti 5 až 10 m/s, s nárazy o rychlosti 15 až 25 m/s. "Budou se vytvářet sněhové jazyky a závěje," upozornila meteoroložka.

PODÍVEJTE SE NA PŘEDPOVĚĎ POČASÍ ZE SNÍDANĚ S NOVOU:


V nižších polohách ale bude sníh kvůli denním teplotám nad bodem mrazu většinou odtávat. "Na silnicích se může tvořit náledí a zmrazky," varuje.

 

 

 

PSALI JSME:

Sněhová kalamita uvrhla Británii do chaosu


V neděli bude proměnlivá oblačnost, místy se mohou vyskytnout i sněhové přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 0 a -4 °C, přes den se vyšplhají nejvýše na -1 až 3 °C. Bude foukat západní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.


"Také nový pracovní týden přinese zpočátku oblačno s občasnými sněhovými přeháňkami, od čtvrtka se začne oteplovat a v nižších polohách očekáváme déšť. Vánoce tak budou na blátě," předpovídá meteoroložka.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

maš tn.cz / Mediafax