Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2012 21:17
galerie Ničivá superbouře

Superbouře Sandy pokračuje v ničivé jízdě Amerikou, je nejméně 51 mrtvých

Zdroj: TV Nova

Severovýchod Spojených států se pomalu začíná vzpamatovávat z první vlny řádění ničivé superbouře Sandy. Bilance je hrozivá, počet obětí se už vyšplhal na 51 lidí, ale počet není zdaleka konečný. Přes 8 milionů lidí je bez elektřiny.

Východ Spojených států je zcela paralizován, hurikán Sandy dál devastuje pobřeží a pomalu se přesouvá do vnitrozemí. Superbouře už připravila o život nejméně 51 lidí. Bez proudu je pak v 17 státech přes 8 milionů lidí, píše zpravodajský portál New York Daily News. Předběžný odhad škod je nejméně 20 miliard dolarů.
 

118

Superbouře Sandy ničí východní pobřeží USA

Zdroj: Mediafax

Superbouře Sandy - 1

Hodnocení:


 

Sandy zatím za sebou nechává spoušť a zkázu, mezi nejpostiženější státy patří New Jersey a zejména New York. Nejlidnatější město Spojených státu se pomalu vrací do života, po dvou dnech ve středu otevře newyorská burza a opět začnou fungovat státní úřady ve Washingtonu. V New Yorku by se postupně měly otevřít mosty, kdy se spustí provoz metra zatím není jasné.
 

Sandy ale pokračuje v ničivé jízdě Amerikou. Zasáhla už pás území dlouhý přes tisíc kilometrů. Do Ohia a části Západní Virginie přinesla vydatné sněžení, napadlo tam přes metr sněhu. Do oblasti Velkých jezer přišel se Sandy vichr dosahující rychlosti kolem 96 kilometrů za hodinu, do Chicaga pak silný vítr o rychlosti 56 kilometrů za hodinu. V Clevelandu úřady kvůli obavám ze záplav způsobených rozbouřenými vodami jezera Orie evakuovaly všechny nízko položené oblasti.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o superbouři Sandy


 

"Bez pochyby šlo o zničující bouři. Možná vůbec nejhorší, kterou kdy tohle město zažilo,“ uvedl starosta New Yorku Michael Bloomberg. "Připomíná to tu scény, které známe z obrázků pořízených na konci 2. světové války, to srovnání opravu není neopodstatněné," dodal.
 

Na newyorské záchranáře a techniky teď čekají perné hodiny, musí totiž kromě pomoci lidem, co nejrychleji obnovit dodávky elektřiny.
 


Úřadující americký prezident Barrack Obama navštíví postižené oblasti. Superbouře se pomalu přesouvá přes americké vnitrozemí do Kanady.
 

Jak bude Sandy postupovat
Zdroj: Mediafax

s přispěním Marka Čiháka tn.cz / hmr
Reklama