Hušák prohýřil stovky milionů, řekl šéf ČSTV a zažaloval ho

Sazka - Hušák
Zdroj: TN.cz

Bývalého ředitele loterijního gigantu Sazka Aleše Hušáka čeká žaloba. Podá ji na něj Český svaz tělesné výchovy. Jeho předseda Miroslav Jansta ho obvinil z toho, že prohýřil stovky miliónů korun za luxusní auta nebo oblečení, a je tak odpovědný za pád Sazky.

"Příčiny krachu Sazky lze shrnout do těchto slov: diletantismus akcionářů, manipulace s vědomím akcionářů, megalomanství a ztráta smyslu pro realitu prakticky neodvolatelného generálního ředitele Aleše Hušáka. V ČSTV došlo k jakéomusi opojení Hušákem. Místo aby se šetřilo, tak se naopak rozhazovalo," konstatoval Miroslav Jansta.


Naprostou katastrofou byla výstavba megalomanské haly, které měla stát 2,75 miliardy korun, náklady nakonec narostly na devět miliard. "Vzhledem k tomu, že na tento projekt nebylo financování, tak musely být vydány dluhopisy, z nichž mělo být vyplaceno přes 21 miliard v průběhu 15 až 16 let. Není žádný div, že Sazka skončila v konkursu, jen to někdo nechtěl slyšet a vidět. Místo toho se rozvíjely další megalomanské projekty, například zábavní centrum u Trutnova, jakési české Las Vegas, které mělo stát 23 miliard korun," vysvětlil Jansta.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ČSTV bude kvůli stamilionovým ztrátám Sazky žalovat Hušáka

 

ČSTV byl hlavním akcionářem Sazky a špatným hospodařením společnosti vznikla svazu škoda na akciích 950 milionů korun. Valná hromada rozhodla, že při ČSTV připraví žalobu na Aleše Hušáka na náhradu ve výši 951 480 000 korun plus dalších ztrát. Bude podána prostřednictvím zástupců ČSTV v orgánech "mrtvé" Sazky. Česká obec sokolská chce Hušáka žalovat na 400 milionů, k žalobě se chce připojit i Sdružení sportovních svazů ČR.


Hušák vrací úder a naopak obviňuje Janstu. "Vzhledem k tomu, že představenstvo obchodní společnosti rozhoduje ve sboru, tak pochybuji, že by ta žaloba byla jenom proti mně. Pravděpodobně tím pan předseda Jansta sleduje žalobu proti bývalým statutárním orgánům. Tak jestli jsme udělali špatně to, že jsme za těch zhruba patnáct let odevzdali českému státu a českému sportu něco přes 20 miliard korun, tak je třeba lidi trestat za tyto věci," poznamenal Hušák. "Je lepší počkat, až takováto žaloba bude na světě a já to přivítám. Alespoň se ukáže i role pana Jansty v celém případu. Prokáže se to, že to byl on, kdo se snažil, aby český sport přišel o Sazku. Ale to už nechme nezávislým soudům," dodal.
 

anš tn.cz / Mediafax