Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 3. 2014
Škůdci v prodejně

Inspekce zavřela Penny Market v Plzni! V prodejně byly myši

SZPI zavřela Penny Market v Plzni - 5
Zdroj: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela ve středu prodejnu Penny Market v Plzni na ulici Edvarda Beneše. Při kontrole zjistila stopy po hlodavcích. Podle mluvčího inspekce Pavla Kopřivy byly myší exkrementy na prodejní ploše.

"Nezvládnutí redukce škůdců v potravinářských provozech je hrubým porušením hygienických předpisů. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem nemohl prodejce zaručit bezpečnost potravin uváděných do oběhu, a proto jsme nařídili prodejnu zavřít," uvedl Kopřiva.
 

Inspekce zároveň prodejci uložila, aby zajistil deratizaci a sanitaci prodejní plochy i zázemí a zabezpečil provozovnu před průnikem škůdců. "Až do splnění uložených opatření, což inspekce prověří opakovanou kontrolou, zůstane prodejna uzavřená," sdělil Kopřiva.
 

Dodal, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce je jediným dozorovým orgánem se zákonnými kompetencemi k výkonu úřední kontroly a ukládání opatření v oblasti potravinářské legislativy pro tento typ prodejny.
 


Plzeňská prodejna není jediným Penny Marketem, který má s hlodavci problémy. Před pěti dny inspekce zavřela kvůli stejnému prohřešku prodejnu v Hradci Králové.

tn.cz / ČTK / hmr