Intelektuální výkon vlády je nulový, tvrdí Nečas

Intelektuální výkon vlády je nulový, prohlásil premiér Petr Nečas (ODS) v sobotním rozhovoru pro deník Mladá fronta Dnes.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Na kreativitu a přemýšlení je podle jeho slov příliš brzo, to vše se objeví až s předložením reforem daňového systému, penzí, zdravotnictví, trhu práce.

 

"Zatím se překládají jen účetní škrty. Tam nemusíte vyvíjet žádnou kreativitu, žádné přemýšlení,“ prohlásil Nečas. Ministři dosud nepředložili reformy, kde by se intelekt a kreativita měly projevit. "Paušální škrty zvládne každý, kdo ovládá trojčlenku, a dokonce i bez kalkulačky,“ uvedl premiér s tím, že je to práce na hodinu. Zatím se podle Nečase musejí ustát nepříznivé důsledky škrtů.

 

PSALI JSME:

Kdo zaplatí povodně? Kalousek chce uvolnit peníze z vládní rezervy

Véčkaři mají trik na povodně. Bohatí by měli platit víc

 

Premiér odmítá tvrzení, že s povodňovou daní nesouhlasí jen proto, že se blíží komunální a senátní volby, v nichž jde občanským demokratům o mnoho. "Ještě nikdy nebyla celostátní politika pod tlakem pouhých komunálních voleb, ale považoval bych za chybu, podřizovat agendu vlády komunálním volbám,“ tvrdí Nečas.

 

S povodňovou daní, navrženou ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) by souhlasil v případě, pokud by byla dočasná, například jen na rok. Na trvalé zvýšení ODS podle jeho slov nepřistoupí. "Nebudu hrát hru, že když se nezvedne sazba, nejde o zvýšení přímých daní,“ vysvětluje.

 

Tvrdí, že i přes tuto přestřelku má s Kalouskem korektní vztahy. "Pan Kalousek občas rychleji mluví, než myslí. Možná je to jeden z důvodů, proč si tak dobře rozumí s mým předchůdcem v čele ODS,“ uvedl Nečas.

 

PSALI JSME:

Nejde o přestřelku s premiérem, řekl ministr Kalousek

Zpěvák Kalousek a brankář Bříza mají ve volbách spasit pražskou ODS

 

V rozhovoru dále přiznal, že se mu nelíbí situace v pražské ODS, která dosud nenavrhla lídra pro komunální volby. "Je to zodpovědnost pražské ODS. Nezastírám, že se mi to nelíbí,“ uzavřel Nečas.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax