Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Předpověď počasí

Jak bude na prvního máje? Budeme se líbat za deště nebo sluníčka?

Prvomájové líbání
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Už zítra nás čeká volno a spousta z nás využije volný den na to, aby vyrazila do přírodu a svoji partnerku či svého partnera políbil pod rozkvetlou třeští. Ale jak bude? Čeká nás déšť či den plný sluníčka. Přečtěte si týdenní předpověď.

V úterý bude oblačno, na východě místy až polojasno. Na některých místech se objeví přeháňky, postupně budou v průběhu dne srážky přibývat a bude se zatahovat. Na východě se místy objeví bouřky. Nejvyšší denní teploty v severozápadní polovině Čech 10 až 15 °C, jinak 15 až 20 °C, na východě území až kolem 24 °C. Teplota v 1000 metrech na horách bude jen kolem 10 °C, v Beskydech kolem 16 °C.
 

Na prvního máje bude oblačno, přechodně až polojasno a jen ojediněle se objeví déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty budou 15 až 19 °C, na jihovýchodě až 21 °C. Nejnižší noční teploty pak 10 až 6 °C.
 

V průběhu čtvrtka bude polojasno až oblačno, ojediněle se objeví přeháňky, odpoledne a večer od jihu pak bude přibývat oblačnost a postupně se na většině území objeví déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku místy, v Čechách jen ojediněle bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty budou 9 až 5 °C, nejvyšší denní 19 až 23 °C, na jihovýchodě až 25 °C.
 

Během pátku bude na většině území pršet, jen na Moravě a ve Slezsku místy. V Čechách se ojediněle objeví bouřky. V průběhu dne budou srážky od západu ustupovat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 °C, na východě až 20 °C. Nejnižší noční teploty budou 13 až 9 °C.
 

Vyhlídka počasí od soboty do úterý: Zpočátku období bude zataženo až oblačno, na většině území se objeví déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Postupně bude srážková činnost slábnout a bude ubývat oblačnost, místy bude až polojasno. Nejnižší noční teploty budou 11 až 6 °C, nejvyšší denní budou 16 až 21 °C, v druhé polovině období při polojasnu až 24 °C.

tn.cz / hmr