Rizika horka

Mazlíčci ve vedru TRPÍ! Jak je během tropických teplot CHRÁNIT?

Pes
Zdroj: Jakub Deml

V horkých dnech potřebují domácí mazlíčci lidskou pomoc víc než kdy jindy. Jak je chránit před vedrem?

Kombinace vysokých teplot a dusna znamená obrovskou zátěž jak pro lidi, tak pro zvířata. Majitelé domácích mazlíčků by měli věnovat zvýšenou péči pitnému režimu zvířat a zabránit tak riziku přehřátí.

 

Jak chránit psy?

 

Psi se nepotí přes kůži, nýbrž své tělo ochlazují jazykem. Pokud se váš pes povaluje ve stínu a lapá po dechu, zoufale se potřebuje zchladit čistou vodou. Aktivity se psem omezte na minimum a soustřeďte je do ranních hodin, kdy ještě není takové horko, nebo až do těch večerních. Rovněž zvažte i časté venčení psa, které by mu v těchto vedrech spíš uškodilo.

 

Jak chránit kočky?

 

Kočky se obvykle rády chladí na stinných místech, ideálním místem je pro ně studená podlaha nebo vlhký hadr. Pokud vaše kočka lapá po dechu, je těsně před zhroucením a okamžitě s ní zajeďte k veterináři.

 

Jak chránit ptáky?

 

Mnoho ptáků (andulky, papoušci), které doma chováme, pocházejí z teplých krajů a v horké dny si užívají. I přes to ale o ně pečujte, přesvědčte se, že jejich klec stojí ve stínu a nepraží na ni celý den sluníčko. Ujistěte se, že má dostatek vody a ochladit ho můžete i rozprašovačem.

 

 

Jak chránit hlodavce?

 

Tady platí to samé, co u ptáků. Ujistěte se, že jejich klec nestojí na přímém slunci. Křečci nebo morčata se rádi zchladí v písku nebo studenou vodou, proto hlídejte, aby měli všeho dostatek.

 

Jak chránit rybičky?

 

Akvarijní rybičky se mají v těchto dnech asi nejlépe, přesto i jim hrozí nebezpečí, a to když se jim začne oteplovat voda v akvárku nebo není dostatečně okysličená. Mějte na paměti, že ideální teplota vody v akváriu je 24 stupňů.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak zlepšit pracovní výkon a zbavit se stresu? Vezměte svého psa do práce

Kolik je skutečný věk vašeho psa? Lidová moudrost neplatí

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ana TN.cz