On-line rozhovor

Jak kompletně připravit auto na zimu? Ptali jste se odborníka

Tomáš Svoboda (Auto ESA)
Zdroj: Oficiální zdroj

Zimní počasí o víkendu potrápili nejednoho řidiče. Víte, jak máte připravit auto na zimu? Zeptejte se na to odborníka Tomáše Svobody z Auto ESA.

Problémy s autem potrápí každou zimu nejednoho řidiče. V poslední době se mluví zejména o výměně pneumatik, z letních byste měli přezout na zimní. To ale zdaleka není jediná změna, kterou byste měli před zimou udělat.
 

Tomáš Svoboda vám poradil mimo jiné jak na zimu připravit akumulátor a že je nutné do chladicího systému auta přidat nemrznoucí směs. Totéž se pochopitelně týká ií ostřikovačů. Rovněž jste se od něj dozvěděli, jak předejít zamrznutí nafty nebo zda se vyplatí pořídit tekuté řetězy.


Rozhovor


 

Tomáš Svoboda, ředitel rozvoje Auto ESA, se okolo prodeje a servisu aut pohybuje už více než 20 let. V 80. a 90. letech pracoval v Ústavu pro výzkum motorových vozidel jako vedoucí prototypových dílen.
 

V 90. letech pak pracoval v autorizovaných servisech na manažerských pozicích. V Auto ESA pracuje od roku 2005 a nyní zastává funkci rozvoje služeb a prodejní sítě.

TN.cz