Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Euru dlouhodobě nevěřím, říká ekonom Pikora

Vladimír Pikora
Zdroj: Mediafax
Vladimír Pikora je uznávaným ekonomickým expertem

Hostem on-line rozhovoru na tn.cz byl ekonom Vladimír Pikora. Odpovídal na otázky ohledně summitu v Bruselu, kde evropské politické špičky řešily krizi eurozóny.

Vladimír Pikora pracuje jako šéf analytického týmu společnosti Next Finance od roku 2006. Před tím působil jako hlavní ekonom Volksbank. Nyní má na starosti koordinaci příprav analýz a prognóz. Ve známost Vladimír Pikora vešel hlavně kvůli odborným článkům v médích. Byl v roce 2005 dokonce nejcitovanějších analytikem, což potvrdily výzkumy i v dalších letech.

 

Čtenář Boatman se ptal, co má dělat, když má všechny úspory v eurech – jestli je má rychle vyměnit. "Zatím nemusíte spěchat, ale já euru dlouhodobě nevěřím. Je to vnitřně problémová měna a časem bych se jí zbavil. Pro Čecha je volba jasná. Pokud žijete v ČR, je podle mě pro Vás lepší držet korunu,“ poradil ekonom.

 

Bohuslav se ptal, jestli má své úspory vybrat z banky a raději je mít doma. "Zatím bych se o banky nebál. Banky jsou nyní v ČR zdravé. Nicméně vše se může v Evropě rychle změnit. Matky bank působících v ČR mohou mít problémy. Situaci bych proto pečlivě sledoval,“ zněla odpověď.


Rozhovor

 Jednání mají zatím následující výsledek. Devět členských zemí Evropské unie (EU) se připojí k 17členné eurozóně do nového systému mezivládních dohod o hlubší fiskální unii.

tn.cz/lp