lobbista vyplácí zranění

Janoušek nabízí sražené ženě mnohonásobně víc, než určili lékaři

Lobbista Roman Janoušek nabídl skrze svého právníka odškodné ženě, kterou opilý srazil v Praze. Částka je prý mnohonásobně vyšší než ta, kterou vyčíslili lékaři.

Janouškův advokát Vít Široký už poslal Josefu Lžičařovi, advokátovi vietnamské ženy, kterou lobbista v opilosti srazil, nabídku odškodného. Je to prý několikanásobek částky, kterou stanovili lékaři. Přesnou výši ale všichni úzkostlivě tají. 
 

Advokát Lžičar potvrdil, že má od středečního večera návrh odškodného. "Musím s tím seznámit klientku a pak začneme vyjednávat," řekl pro iDnes.cz Lžičař. Podle něho není bodové hodnocení motolské nemocnice konečné. Sražená žena totiž chodí na další vyšetření. Suma se vypočítává podle tabulek, kde každému zranění či komplikaci připadá určitý počet bodů a za ně pak finanční částka.
 

V médiích se objevily informace o tom, že by se suma mohla pohybovat v řádech milionů. Advokáti ale chtějí mít prostor pro další vyjednávání a proto částku nikdy neupřesnili.
 

PSALI JSME:
 

[IMAGEBOX_962307]Vyšetřovatelé chystají rekonstrukci Janouškova případu

[IMAGEBOX_962307]

 

Nyní by měla následovat schůzka, kde se bude o těchto penězích vyjednávat. Široký už dříve řekl, že bodové ohodnocení bude akceptovat a hodlá jej násobně zvýšit.
 

Janoušek 23. března v pražské Michli narazil do vozu před ním, pokračoval ale dál a zastavil až na světelné křižovatce po 50 metrech. Řidička auta, které naboural, se s ním šla domluvit. Janoušek ji ale srazil a ujel. Policisté ho chytili a lobbista nadýchal 2,2 promile alkoholu.
 

Lobbista Janoušek je obviněný z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až 10 let vězení. Je třeba ještě vyslechnout dva svědky a pak může být provedena rekonstrukce.

 

cob TN.cz