krutý alkohol

Jedovatým alkoholem se otrávila skoro celá rodina z Těšína, děti se teď bojí o rodiče

Pro rodinu z Českého Těšína se metylalkoholová aféra stala doslova osudnou. V pátek večer se totiž jedovatým alkoholem otrávili hned tři její členové najednou.

Neštěstí se odehrálo v domě na Pražské ulici v samém centru Českého Těšína. Rodina si přinesla domů láhev Lašského tuzemáku. Koupili ji v jednom z obchodů v blízkém okolí. Rodinná idylka se ale po vypití několika skleniček změnila v drama.

 

Jako první se zhroutila matka. Manžel jí okamžitě zavolal sanitku. Když ji odvezla, vzal děti a babičku a jeli za ženou do třinecké nemocnice. Tam manželovi i babičce okamžitě odebrali krev, oba měli v těle metylalkohol.Otec rodiny dokonce tři promile Život mu zachránil nový lék, který mají lékaři k dispozici – Fomepiziol. "Je při vědomí, hladina metylalkoholu je u něho toxická. Zahájil jsme léčbu dialýzou i fomepizolem. Zatím byly podány dvě dávky a hladina metylalkoholu v krvi klesla asi o 30 procent,“ popsala lékařka Mariola Bocková z třinecké nemocnice.

 

Šestačtyřicetiletého muže zachránil lék přivezený z Norska. Jeho matka už je také mimo nebezpečí, o život však stále bojuje manželka zachráněného muže. "Viděli jsme jen, jak ji odvezla sanitka a potom přijela policie. Čekali, než přijel manžel, on odjížděl autem hned za nimi autem ještě s dětmi,“ popisuje okolnosti včerejšího večera jedna ze sousedek.

 

 

Poměrně dobře je na tom i babička, která leží ve stejné nemocnici na jednotce intenzivní péče. Nejhůře dopadla manželka, která je stále v kritickém stavu. Rodina přitom podle sousedů nikdy alkoholu neholdovala a pili jen výjimečně. Na jejich návrat z nemocnice teď doma čeká syn s dcerou.

 

 

Policisté zřejmě ví, ve kterém obchodě rodina láhev s metylalkoholem koupila. Z taktických důvodů to ale nechtějí prozradit.

s přispěním Marka Švidrnocha tn.cz / hru