pomůže to?

Jídelna, kde se mělo vařit z plesnivého masa, bude mít dohled

Hygienici i hejtman si dnes přijeli zkontrolovat Střední školu automobilní v Ústí nad Orlicí. Podle bývalých kuchařek se tam vařilo ze zkaženého masa. Potrestán zatím nikdo nebyl, ale jídelnu čekají kontroly každý týden.

Kuchařky - dnes už bývalé - měla k vaření ze zkaženého masa nutit jejich nadřízená. Ta to ale popírá. Hejtman Martin Netolický zatím nikoho trestat nehodlá. Škole nařídil častější kontroly v kuchyni.

 

Zatímco ředitel školy přítomnost plesnivého masa v kuchyni potvrdil, vedoucí školní jídelny prý o žádném plesnivém mase neví. "Já jsem se nesetkala s tím, abych něco musela vrátit, že to bylo zkažený," tvrdí vedoucí, která v kuchyni pracuje 12 let. Je zvláštní, že za celou dobu prý v životě neviděla plesnivé maso. "Ne!" trvá na svém žena.

 

Buď tedy vedoucí jídelny opravdu netuší, jak plesnivé maso vypadá, nebo jedna ze stran lže. Každopádně kuchařky, které na závadné potraviny upozornily, si stojí za svým! "Dávalo se to do polívek, hotového jídla. Prakticky nám řekla, že jestli z toho odmítneme vařit, tak o tu práci přijdeme," říká ta propuštěná. Druhá kuchařka odešla sama, ale potvrzuje slova své kolegyně: "Dala jsem výpověď, protože jsem nechtěla vařit ze surovin, které nám šéfová dávala." Vedoucí jídelny i přes existenci fotografií tvrdí, že si kuchařky plesnivé maso přinesly, aby se jí pomstily.

 

 

Na kontrolu školní jídelny dnes dorazili krajští hygienici. Výsledky však budou mít k dispozici až za několik dnů. I proto se zatím hejtman nechce ukvapovat ve svých rozhodnutích. "Je to tvrzení, proti tvrzení. Dohodli jsme se na mimořádných týdenních kontrolách tohoto provozu, kdy pověření pracovníci budou kontrolovat potraviny, kvalitu jídla a samozřejmě sklady," řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický k přijatým opatřením.

 

Podle hejtmana není vyloučeno, že podobné intenzivní kontroly budou preventivně zavedeny i na dalších školách, kde je zřizovatelem Pardubický kraj.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Muž byl čtvrt století veganem a zničil si zdraví. Zachránil ho návrat k masu

Skandál v čínské restauraci: Majitel dával lidem do jídla opium!

tn.cz / gar