John chce legalizovat marihuanu – pro léčebné účely

Radek John (VV)
Zdroj: tn.cz / Mediafax
John chce prosadit změnu zákona. Chce aby byla marihuana pro léčebné účely legální.

Ministr vnitra Radek John navštívil v pátek Národní protidrogovou centrálu. Po návštěvě oznámil, že se zasadí o legalizaci marihuany pro léčebné účely.

Ministr vnitra a předseda vládní strany Věci veřejné Radek John hodlá navrhnout změnu zákona, která by umožnila využití marihuany k léčebným účelům. Ministr to prohlásil v pátek po návštěvě Národní protidrogové centrály (NPC) v Praze.


Podle Johna by byla velmi přísně sledovaná výroba i následná distribuce. "Výdej léčebných přípravků vyrobených z marihuany bude možný pouze na lékařský předpis, a to formou tinktury, jejíž užívání bude dozorováno lékařem," sdělil John.


Podle ministra není proti této formě využití ani ředitel NPC Jakub Frydrych. "Tinktura vlastně už nyní koluje na internetu, kde je známá pod názvem Fénixovy slzy. Podotýkám však, že marihuana je v ČR registrována jako omamná psychotropní látka," varoval Frydrych.


Nicméně připustil, že výroba, která bude splňovat veškeré farmaceutické postupy, může mít i pozitivní léčebný efekt. Ministr John legalizaci marihuany ve zmíněné podobě již debatuje v parlamentních kuloárech. "Snažíme se o to již od našeho vzniku, i vstupu do vlády," doplnil ministr.


Šéf NPC Frydrych a ministr John se shodují na vynikající práci tohoto útvaru, kdy John vyslovil velkou spokojenost. Frydrych vypočetl, že v loňském roce jeho detektivové zajistili či odhalili 142 nelegálních varen pervitinu a pěstíren marihuany. "Obvinili jsme na 150 distributorů," uzavřel Frydrych.
 

tn.cz / Mediafax