Politická roztržka

John se pustil do Kalouska: Je to buran a alkoholik, tvrdí

Spor Radka Johna a Miroslava Kalouska, který odstartoval na poslední schůzi sněmovny, dnes postoupil o další stupeň. John si dnes rozhodně nebral servítky, o ministrovi řekl, že je to buran a také alkoholik. Kalousek odmítl tyto výroky komentovat.

"Pan ministr je sprosťák a alkoholik. Já bych byl velmi rád, aby se prosadilo ve sněmovně to, co mají některé automobily, když dýchne opilý řidič, tak auto nenastartuje,“ tvrdí Radek John.
 

Celý spor totiž odstartovalo nedávné vystoupení ve sněmovně, Kalousek byl podle Johna ne zcela ve střízlivém stavu.
 

"Ministr vnitra Radek John na tom ministerstvu s bídou trefil na záchod,“ tvrdil tehdy Kalousek. "To je taková sprosťárna, jako kdybych řekl, že se pan Kalousek s bídou trefil do toalety,“ kontroval Radek John.
 

Výsledek té dnešní debaty už ale ministr komentovat odmítl. "Vážně reagovat na Radka Johna by znamenalo klesnout na úroveň bulváru, a to opravdu nechci,“ vyjádřil se Kalousek pro TV Nova.
 

A mohly by lítat i facky. Všichni víme, že Miroslav Kalousek nechodí pro ránu daleko.Čtyři rozdal loni v září mladíkovi v podloubí. Radek John se ale něčeho takového rozhodně nebojí.
 


Že si ministr financí sem tam přihne, si ale šuškají i vrabci na sněmovních střechách. Sám Kalousek ale stále tvrdí, že tvrdý alkohol nemůže. Dříve ale to, že se občas napije, připustil.
 

fim / s přispěním Zuzany Smieškové TN.cz