Jste na podpoře? ZAPOMEŇTE NA BRIGÁDU!!

Už od 3. ledna čeká na klienty pracovních úřadů řada špatných zpráv. Lidé kteří se na úřadu zaregistrovali nově si například nebudou moci k podpoře přivydělávat. Zakazuje to nový zákoník práce.

Ještě loni si přitom mohli přivydělat až 4 tisíce korun měsíčně. Novela se však nelíbí firmám, které využívají nezaměstnané jako brigádníky.

 

V České republice je přes půl milionu lidí, závislých na podpoře v nezaměstnanosti. Pro většinu z nich je možnost brigády existenční otázkou.Novela zákona od nového roku toto upravuje. Nebude již možné současně pobírat dávky v nezaměstnanosti a přivydělávat si.

 

Ti, kteří jsou v období mezi zaměstnanými, tak tuto možnost už mít nebudou. Pro ně to může mít negativní dopad. O brigády nezaměstnaných byl přitom mezi firmami poměrně velký zájem.

 

Jenže podle ministerstva práce a sociálních věcí se možnost přivýdělku zneužívala. Nový zákoník ale výrazně zvýší administrativu pracovním úřadům. Uchazeči budou moci pracovat v nekolidujícím zaměstnání, nicméně po tu dobu se jim zastaví podpora v nezaměstnanosti.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Na podporu v nezaměstnanosti nemají nárok ani lidé, kteří mají na svém domě solární panel, kterým si vyrábí elektřinu.

 

A hůř na tom budou i ti, kteří odejdou z práce dobrovolně. Těm se podpora výrazně sníží.  Novela zákoníku práce již vyvolala několik protestních akcí i prosincovou stávku státních zaměstnanců.

Televizní noviny