STRACH v Klášterci! Lidem hrozí evakuace kvůli ledu v Ohři

Evakuační zavazadla by si pro jistotu měli připravit lidé z Klášterce nad Ohří, které kvůli nahromaděným ledovým krám ohrožuje stoupající voda v řece Ohři. Vyzvala je k tomu radnice, TV Nova to potvrdil starosta města Jan Houška (nez.).

Ohře se od úterý drží na druhém povodňovém stupni. Koryto řeky ucpaly ledové kry a voda kvůli tomu teče přes břehy. Už zaplavila několik zahrad a sklepy některých domů, hasiči z nich museli celý den vodu odčerpávat. "Tady v řece je normálně půl metru vody, teď tam jsou tři metry," popsala situaci jedna z obyvatelek domů blízko řeky.
 

Vodohospodáři prý nemůžou dělat nic jiného, než čekat. "Je to přírodní živel, který se nedá tak úplně dobře namodelovat, aby bylo zřejmé, jestli se bude v dalších hodinách nebo dnech situace zlepšovat nebo zhoršovat," uvedl mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Víme, kde hrozí POVODNĚ kvůli tání ledu! MAPY
 

Ve městě už zasedala povodňová komise. Starosta dokonce lidem nejblíže u vody radí, aby si pro jistotu připravili evakuační zavazadla. Pokud by ale voda dál stoupala, bude domovy muset opustit asi 20 lidí. "Pokud bychom byli nuceni vyhlásit evakuaci, tak to bude ve velmi omezené míře, dotýkající se málo obyvatel," řekl starosta města Jan Houška (nez.).

krt tn.cz / Mediafax