Sází na dárkové certifikáty

Kalousek nabídne lidem státní dluhopisy. K dostání budou na poště!

Kalousek a dluhopisy
Zdroj: Mediafax
Kalousek a dluhopisy

Ministerstvo financí nabídne na podzim k odkupu spořící státní dluhopisy v celkové hodnotě do 20 miliard korun. Za úspěch by však šéf rezortu Miroslav Kalousek (TOP 09) považoval poskytnutý prodej od 10 miliard korun výše.

Lidé dostanou možnost objednat si dluhopisy v období od 5. do 30. listopadu, ministerstvo financí si však vyhrazuje právo toto období zkrátit, a to zejména v případě, kdy by vyprodalo dluhopisy za zmíněných 20 miliard korun. Samotné připsání dluhopisů na majetkový účet se podle informací rezortu uskuteční 12. prosince.


"Podzimní emise přináší řadu novinek. Lidé si budou moci objednávat spořící dluhopisy na pobočkách České pošty a překvapit své blízké na Vánoce dárkovými certifikáty. Zavádíme také nový typ dluhopisu, a to tříletý prémiový," uvedl ministr financí Miroslav Kalousek. Ten věří, že naváže na dvě předchozí úspěšné emise a objednávky přesáhnou 10 miliard korun.
 

V nabídce zůstávají i nadále čtyři stávající typy dluhopisů. Jedná se o krátkodobý diskontovaný, pětiletý kuponový, pětiletý reinvestiční a sedmiletý protiinflační. Nový, tříletý dluhopis nabídne stejnou výši úročení každý rok a na konci třetího léta úrokovou prémii za držení do splatnosti
 

Mediafax TN.cz