Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

audio unavený politik

Ministr financí Kalousek o povodních: Neuvěříte, co řekl. Pokud mu budete rozumět...

Miroslav Kalousek
Zdroj: Mediafax
Ministrovi nebylo moc rozumět. Prý byl unavený.

Ministr financí Miroslav Kalousek avizoval, že lidé zasažení povodní budou zvýhodněni při placení daní nebo zcela osvobozeni. My jsme ministru Kalouskovi zavolali, aby nám podrobněji vysvětlil, podle jakého klíče chce daně odpouštět. Nevěřili jsme však vlastním uším.

Ministr financí Miroslav Kalousek v uplynulých dnech, kdy Českou republiku sužují povodně, oznámil, že obětem povodní vyjde ministerstvo financí vstříc a sníží jim, nebo úplně odpustí daně. Zajímalo nás, podle jakého klíče budou ministerští úředníci rozhodovat o tom, komu daně odpustí částečně, komu zcela a kdo bude mít smůlu a daně zaplatí normálně. Ministr Kalousek nám bohužel nebyl schopný vysvětlit, jak to s odpouštěním daní bude. I když se snažil a omlouval svou "únavu".

 

 

Poslechněte si rozhovor s ministrem financí České republiky Miroslavem Kalouskem:


 

A co vlastně tedy jde? Živnostníci a firmy, kterých se dotkly letošní záplavy, nebudou muset vůbec či z části platit daň z příjmu. ČTK o rozhodnutí daň odpustit informoval ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Na detailech nyní pracuje ministerstvo. Úřad vlády dnes dopoledne oznámil, že je odložena povinnost zaplatit do 15. června letošního roku doplatky na daň z příjmu za rok 2012. Zároveň se podle webových stránek vlády od 30. června do odvolání ruší povinnost platit zálohy na daň z příjmu na rok 2013 bez rizika sankcí a penále.
 

 

Podle Kalouska ale úřad vlády informoval veřejnost zmateně; pravomoc odpouštět daně má ze zákona ministr financí. Pokud je odpuštěna daň jako taková, je podle něj "irelevantní" diskuse o odpouštění plateb záloh a případného penále. "Úřad vlády to zveřejnil jistě v dobré vůli, ale nepřesně," podotkl ministr.

 

 

ČTĚTE TAKÉ
Kalousek se snaží protlačit "zdražení vzduchu", hoteliéři bijí na poplach


ROZHOVOR Povodňová reportérka Tereza Robinson: Jen tak něčeho se nebojím!

Vážně zraněná Bartošová: Byl v tom alkohol?

Oldřich Kaiser zase skončil v protialkoholní léčebně

 

tn.cz / ČTK / hru