Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zákeřná viróza

Kalousek otočil: "Tak dobře, měl jsem dva panáky, úplně mě to odbouralo"

Naštvaný Kalousek
Zdroj: Mediafax

Redakce TN.cz včera v podvečer zavolala ministru financí, aby nám osvětlil situaci ohledně daňového zvýhodnění lidí zasažených povodněmi. Miroslavu Kalouskovi se přes poctivou snahu a šest pokusů nepodařilo zformulovat souvislou větu. Tvrdil, že za to může únava, dneska přiznal alkohol.

Ministr financí Miroslav Kalousek zněl při telefonátu s naší redakcí silně podroušeně, nemohl nalézt ta správná slova a poněkud se mu pletl jazyk. Při snaze vysvětlit, jakým způsobem hodlá jeho ministerstvo vyjít vstříc lidem stiženým povodněmi, se mu za čtyři minuty nepodařilo zformulovat holou větu nerozvitou. Ostatně poslechněte si to sami:

 


 

Už během hovoru se svou zjevnou indispozici silně připomínající nedávnou virózu prezidenta Zemana snažil vysvětlit únavou. Řekl nám, že "dva noci" a o chvíli později "tři noci" nespal. Na únavě trvá nadále, dnes ale přiznal, že svou roli sehrál i alkohol.

 

 

"Prostě jsem tři noci nespal. A nejde jen o povodně v republice, ale i o povodně u mě doma," řekl ministr serveru Lidovky.cz. "Po pracovní době jsem si dal dva panáky, byť připouštím, že ministři žádnou pracovní dobu mít nemají, a totálně mě to odbouralo. Mrzí mě to, ale nebudu se vymlouvat na nic jiného," dodal Kalousek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nezdá se vám pravost pokuty? Zkontrolujte si jí u ministra financí Kalouska
 

ROZHOVOR Povodňová reportérka Tereza Robinson: Jen tak něčeho se nebojím!

hel TN.cz