celý záznam další ostuda

Kalousek volal Skokanovi: Debile, ču**ku, blbečku, rozbiju ti hubu!

Debile, ču**ku, blbečku. Takovými výrazy měl počastoval ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) při telefonátu poslance Petra Skokana (VV). Ten telefonát přečetl na dnešní schůzi poslanecké sněmovny. A opravdu to stálo za to!

Rozhovor mezi Kalouskem a Skokanem proběhl už loni na konci září, poté co ministr financí na ulici zfackoval studenta. Proč si ho poslanec Skokan schoval až na dnešní den, není vůbec jasné. V české politice, jak se zdá, je poměrně běžné sbírání důkazů proti kolegům a konkurentům. A právě dnešní mimořádná schůze Sněmovny, která měla na programu údajné telefonáty Kalouska policejními prezidentovi Lessymu.
 

Anketa

Komu věříte?

Hlasovalo 1163 lidí.
Petr Skokan přišel k řečnickému pultu s vážnou tváří, aby nikoho nenechal na pochybách, že jde o velmi vážnou věc. Pak začal svou řeč, kterou si bez pochyb předem velmi pečlivě natrénoval: "Všichni si bez problémů vzpomenete na nedávnou příhodu, kdy si pan ministr a místopředseda TOP 09 vybil svou bezmeznou agresivitu na v podstatě bezbranném mladíkovi a za asistence svého spolupracovníka jej zfackoval. Považoval jsem tehdy za svou povinnost o jeho útoku informovat veřejnost a ještě ten večer, tedy ve středu 21. 9.  2011 ve 23:05 jsem se dočkal následujícího telefonátu ministra financí Kalouska,“ prohlásil u řečnického pultu Skokan.
 

PODÍVEJTE SE NA CELÝ PROSLOV PETRA SKOKANA:


 

Poté už začal číst telefonát s Kalouskem.

Přepis rozhovoru mezi Petrem Skokanem (VV) a Miroslavem Kalouskem (TOP 09):
 

Skokan: Dobrý večer, pane ministře!
Kalousek: Nazdar, ty debile!
Skokan: Mluvím prosím s ministrem financí inženýrem Miroslavem Kalouskem?
Kalousek: Jasně, s kým si myslíš, že mluvíš, ty čur**ku.
Skokan: Promiňte, ale asi to trochu přeháníte.
Kalousek: Kolik ti za to dali, ty blbečku?
Skokan: Nevím, o čem mluvíte.
Kalousek: Víš moc dobře o čem mluvím. Odmít jsem ti někdy nějakou dotaci? Potřebuješ prachy? Proč seš taková svině?
Skokan: Já nemůžu za to, že jste někoho zfackoval.
Kalousek: Proč jsi musel posílat esemesku všem novinářům? To jste všichni takoví udavači?
Skokan: Byla tam spousta svědků, tohle nezatlučete, ani nezametete pod koberec.
Kalousek: Jo, a že zrovna ty to musíš napráskat.
Skokan: Já?
Kalousek: No jasně ty. Dyť mi to ty novináři volali. A ne jeden. Voni nejsou takoví skety jako ty. Ty sis myslel, že tě jako zdroj neprásknou, co?
Skokan: Hele, nechte si ty sprosťárny. Všichni se Vás bojí a na to spolíháte, nikdo si to nechce rozdat s mocným ministrem financí. Co kdyby . . . a na mladýho kluka si dovolíte. Tak víte co, já se Vás teda nebojím vůbec, příště s tím počítejte a dejte mi pokoj.
Kalousek: Tak víš co, když se mě nebojíš, tak zítra rozbiju hubu tobě. Jsme asi tak stejně veliký, na mladým jsem se dneska rozcvičil . . .
Skokan: Klidně, když si sundáte ty brejle, nerad bych se o ně pořezal
Kalousek: Tak zejtra ve sněmovně.
Skokan: Klidně pane ministře.
 

„Poté v telefonu cvaklo a přiznám se Vám, že to byl jeden z největších šoků, které jsem kdy zažil,“ popisoval Skokan.
 

[IMAGEBOX_841581]Lessy: Kalousek mi vyhrožoval! Kalousek: Jestli nemá důkazy, ať rezignuje
 [IMAGEBOX_841581]


Skokan při svém vystoupení vyzval premiéra Petra Nečase (ODS), aby Kalouska ihned odvolal. "Pan Kalousek se opakovaně vyjádřil ve smyslu, že budou-li jeho praktiky doloženy, tak odstoupí z politiky. Pokud tak okamžitě neučiní, vyzývám tímto zcela oficiálně pana premiéra, aby jej odvolal, a to se stejnou rychlostí a mužnou razancí, jakou v sobě našel u bývalého ministra spravedlnosti," řekl Skokan.
 

Kalousek telefonát označil za blábol
 

Podle ministra financí Kalouska je celý údajný telefonát mezi ním a Skokanem jen blábol a poslanec Věcí veřejných "předvedl vrchol trapnosti". "Nebudu komentovat vystoupení pana poslance Skokana, je to snůška blábolů," řekl Právu a pro server novinky.cz Miroslav Kalousek.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax / hmr