"Kalousku, jsi jednička," ukázal Kalousek Rathovi

Sněmovna opět viděla vztyčený prostředník. Ministr financí Miroslav Kalousek ho ukázal Davidu Rathovi.

Gesto, v české politice známé jako "Kalousku, jsi jednička“, ukázal tentokrát sám ministr financí Kalousek.


Na vystoupení svého stranického kolegy Ludvíka Hovorky nejdřív zareagoval slovy o tom, že je dobře, že se české zdravotnictví stará o choromyslné. K řečnickému pultíku se totiž přišel omluvit za to, jak lidovecký rebel Hovorka hlasoval.


Ludvík Hovorka totiž společně s opozicí pomohl schválit program mimořádné schůze o rušení poplatků ve zdravotnictví. O průběhu jednání čtěte zde.


"Ministr financí dokázal, že se naše zdravotnictví o choromyslné stará nedostatečně," komentoval vzápětí Kalouskovo chování David Rath. Reagoval tak na Kalouskovu zmínku o choromyslnosti, adresovanou Hovorkovi.


Zatímco Rath střídal Kalouska u řečnického pultíku, ministr usedající do vládní lavice ukázal Rathovi vulgární gesto.

První byl Topolánek


Vztyčený prostředník ukázal v Poslanecké sněmovně jako první v únoru 2007 premiér Mirek Topolánek. Gesto použil směrem k opozičním poslancům, kteří si stěžovali na nepřítomnost ministrů při jednání Sněmovny.


Topolánek se vzápětí omluvil a přišel s vysvětlením, že šlo o jeho neverbální komunikaci s ministrem financí Kalouskem. Vztyčený prostředník prý v jejich řeči znamená pochvalu, přesněji řečeno Kalousku, jsi jednička.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

mad TN.cz