Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rozsáhlá korupce

Kauza Rath: Další podezřelé zakázky! Podle policie může jít až o další stamiliony

David Rath, Kateřina Pancová
Zdroj: Mediafax
Bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová (vpravo) a poslanec David Rath

Poslanec David Rath se sice už brzy může dostat z vazby domů na kauci. Jenže policie v souvislosti s kauzou Rath prověřuje další podezřelé zakázky související se středočeskými nemocnicemi. V dalších případech může jít až o stamiliony.

Protikorupční policie prověřuje další podezřelé zakázky související se středočeskými krajskými nemocnicemi. A světe div se, zapojení aktérů je téměř totožné jako v kauze poslance Davida Ratha! Informuje o tom pondělní vydání Práva.
 

Ve vyšetřování ovšem podle Práva, který se odvolává na vyjádření státního zástupce, nefiguruje samotný poslanec Rath. Podle předpokladů listu jsou tak do kauzy zapojeny nejspíše bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová a její partner, bývalý poslanec David Rath.
 

Podle informací Práva se vše opět točí podle zmanipulovaných zakázek pro některé ze středočeských nemocnic, způsobená škoda může být až 150 milionů. Další podezřelé zakázky má na starosti žalobce Zdeněk Čermák, který už vypomáhal Petru Jirátovi s případem poslance Davida Ratha. Rath byl před časem státním zástupcem mimo jiné obžalován z korupce.
 


Případ nyní převzalo Vrchní státní zastupitelství. Ačkoliv se spekuluje o tom, že do případu je zapojena Pancová a Kott, žalobce Čermák konkrétní ale být nechtěl, jen Právu řekl, že do případu nebyl zapojený samotný Rath.
 

tn.cz / hmr