Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Skandální chování

Kauza vulgární soudkyně: Účastníkům řízení nadávala do krav, případ už šetří policie

Témata:

Sokolovskou soudkyni, která nadávala na účastníky jí svěřeného řízení, už prověřuje nejen justice, ale také policie. Na případ soudkyně Ivany Hovorkové jsme upozornili minulý týden. Její chování hned kritizovalo ministerstvo spravedlnosti. Vedení soudu ale čekalo na oficiální stížnost od účastníků řízení. Ti ji už podali a vše navíc oznámili policii.

"Blbečku blbej...To byla kráva, co… To jsem si teda řekla, to zase je kráva," taková slova by z úst soudkyně přímo v jednací síni asi čekal opravdu málokdo.

 

Účastníci řízení, na které nadávky mířily, si soudkyni nahráli. Vše oznámili nejen soudu, ale i policii. Soudkyně odmítla případ komentovat. Na záznamu je navíc slyšet, že sama soudkyně zpochybnila důkazy, které ale o několik minut později ve svém rozhodnutí uznala.

 

Stížnost na Ivanu Hovorkovou už prověřuje předseda okresního soudu v Sokolově. Policie navíc vyšetřuje podezření, že někdo prohledával osobní věci účastníků řízení, které nechali o přestávce v soudní síni. V té době v ní byl jen soudní personál.

 

 

"Když jsem přišel, tak jsem zjistil, že všechny tyto věci jsou volně rozházené po lavici, což mi bylo dost podezřelé. Tak jsem se zeptal paní soudkyně, kdo mi prohledával věci. Paní soudkyně mi řekla, že mi věci nikdo neprohledával," stojí v oznámení.

 

Podle informací televize Nova už má policie k dispozici videozáznam ze soudní síně, který vyhodnocuje. "Já vám k tomu můžu říct, že jsme přijali od třiatřicetiletého muže oznámení ve věci možného přestupku proti občanskému soužití a nyní ten případ prošetřujeme," uvedla , Kateřina Krejčí, mluvčí Policie ČR, Karlovarský kraj.

 

Účastníci řízení očekávají, jak obě vyšetřování dopadnou. Soudkyně podle našich informací zatím stále pracuje, jakoby se nic nestalo.

s přispěním H. Hanslíka, P. Kosové TN.cz