Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Klaus nepodepsal důchodovou reformu, ale dal jí šanci

Václav Klaus
Zdroj: Mediafax
Prezident Václav Klaus nepřipojil svůj podpis pod důchodovou reformu, ale ani ji nesmetl ze stolu

Prezident Václav Klaus kvůli svým výhradám nepodepsal důchodovou reformu, nicméně Poslanecké sněmovně zákon nevrátil. Ve svém dopise předsedkyni sněmovny Miroslavě Němcové (ODS), který zveřejnil ve čtvrtek na svých stránkách, vysvětlil, že se chce vyhnout obstrukcím v parlamentu.

Klaus nepodepsal zákon o důchodovém spoření a zákon o doplňkovém penzijním spoření, který sněmovna schválila 6. listopadu a přehlasovala tak Senát.


"Se změnou důchodového systému, jak ji přinášejí tyto zákony, nesouhlasím. Činím tak ze zcela jiných důvodů než opozice, která svou parlamentní obstrukcí přehlušila jakoukoli věcnou rozpravu," napsal v dopise Klaus s tím, že své argumenty zveřejnil v sérii článků na jaře v médiích.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Lidé protestují proti DŮCHODOVÉ REFORMĚ. Houfně podepisují PETICI!


"Protože nechci vyvolat další kolo vleklých obstrukcí, zákon Poslanecké sněmovně nevrátím, ale k návrhu svůj podpis nepřipojím," dodal prezident.


Zákon zavádí změny v systému penzijního spoření se státním příspěvkem. Státní podpory podle nových podmínek se dočkají už jen lidé, kteří si budou spořit aspoň 300 korun měsíčně.

 

PSALI JSME:

Vláda do Sněmovny poslala paskvil! Důchodová reforma odporuje Ústavě!


Součástí zákona o důchodovém spoření je možnost vyvádět část peněz ze státního průběžného systému do soukromých fondů. Druhý pilíř důchodového systému by měl začít fungovat od 1. ledna 2013, jednotlivé penzijní fondy by se měly začít licencovat ještě před tímto datem.

maš tn.cz / Mediafax