Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.6. 2008 13:22

Klaus se uzdravuje, sledoval tenis a fotbal

Zdroj: TV Nova

Prezident Václav Klaus se o zotavuje po výměně kyčelního kloubu. V pondělí přijal u lůžka první pracovní návštěvu.

Klaus se zajímá o to, co se děje v úřadě, a začal už vyřizovat závažnější korespondenci, řekl jeho kancléř Jiří Weigl.
 

"Pan prezident měl doposud pouze rodinné návštěvy, jeho nejbližší spolupracovníci za ním dnes poprvé přišli na delší dobu," vysvětlil Weigl.
 

Dodal, že Klaus zatím v nemocnici nepřijal žádného politika. "Nemáme zájem na tom, abychom prezidenta přetěžovali, protože je důležité, aby jeho rekonvalescence probíhala tak, jak má, a aby nebyla nežádoucím způsobem narušena," prohlásil. 


Klaus se podle kancléře snaží udržovat v duševní aktivitě, aby vykompenzoval to, že jeho aktivita tělesná je dočasně omezena. Čte knihy a sleduje televizi. 


Nenechal si ujít finále tenisového French Open a viděl také sobotní vítězství českých fotbalistů nad Švýcarskem v úvodním zápase evropského šampionátu. "Více ho potěšil výsledek než předvedená hra," doplnil s úsměvem Weigl. 


Weigl dnes zopakoval také dřívější vyjádření Hradu, že prezidentův pooperační stav se vyvíjí dobře - a to jak podle subjektivních pocitů prezidenta, tak i podle slov lékařů. Prezident má bolesti, které mu ovšem nebrání v tom, aby zkoušel chodit. V nemocnici zřejmě zůstane zhruba do konce týdne.

ČTK tn.cz