Slavnostní oběd: Prezident si pozval Nečase i jeho paní

Novoroční oběd v Lánech
Zdroj: Mediafax
Manželé Nečasovi (vlevo) s Klausovými se sešli na tradiční novoroční oběd.

Prezidentský manželský pár pozval Nečasovi na tradiční novoroční oběd. Sešli se na zámku v Lánech.

Oběd prezidentského a premiérského páru začal v pravé poledne.  Účastní se ho prezident Václav Klaus s manželkou Livií a předseda vlády Petr Nečas (ODS) s ženou Radkou, informovalo tiskové oddělení Hradu.

 

Nečas s Klausem společně pracovně poobědvali naposledy v polovině prosince na Pražském hradě. "Pracovní oběd s panem prezidentem byl dlouhodobě plánovaný a probírali jsme celou řadu záležitostí. Evropská témata z toho zabírala 15, maximálně 20 procent," okomentoval tehdejší setkání předseda vlády.

 

Ve svém novoročním projevu prezident Nečasův kabinet šetřil. Zatímco na prosincové snídani s podnikateli Klaus prohlásil, že vláda zaostala v roce 2011 za očekáváním z předešlého roku, ve veřejné zdravici slovo "vláda" vůbec nepoužil.

 

PSALI JSME:

Klaus: Reformy je potřeba udělat rychle! CELÝ PROJEV

 

"Žádné velké politické zvraty nenastaly, ale téměř nepřetržitě se odehrávaly ostré politické a mediální souboje, které klidu nepřidávaly," zmínila hlava státu. Klaus přitom zdůraznil nutnost rychlých reforem a sklidil za to ovace od koalice.

 

Předchozí novoroční setkání probíhalo ve vypjaté atmosféře boje o policejního prezidenta, kvůli kterému na sklonku roku hrozila společná vláda ODS, TOP 09 a Věcí veřejných rozpadem. Jakkoli se na dočasném uklidnění situace před vánočními svátky v roce 2010 Klaus podílel, po novoročním setkání odmítl tvrzení, že se u něj na Hradě uzavřela "nějaká dohoda".

 

V roce 2011 politici s manželkami poobědvali šunkovou rolku, hovězí vývar, jelení kýtu a zmrzlinový pohár. Jaké menu bude letos, prezidentská kancelář zatím nezveřejnila.

 

V úterý prezident Klaus poobědvá na Pražském hradě s předsedy obou parlamentních komor, tedy s šéfem Senátu Milanem Štěchem (ČSSD) a předsedkyní sněmovny Miroslavou Němcovou (ODS).

tn.cz / Mediafax