Oběd s Klausem. Sobotka měl kachnu, Vlček smůlu

Prezident Václav Klaus odstartoval nový rok v rytmu pracovních obědů. V úterý s ním pojedli předsedové obou komor Parlamentu.

S Klausem se sešli v Lánech šéf Sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD) a předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS). Sobotka si dal k obědu kachnu. Hůř na tom byl Vlček, který se pro žaludeční potíže musel spokojit s grilovaným kuřetem.

 

A tak zatímco Sobotka si bužíroval na hradní paštice, hovězím vývaru s játrovými knedlíčky a ovocném salátu, Vlček se musel spokojit s vepřovou šunkou a zeleninovou polévkou.

 

Oba pánové si alespoň užili stejného vína. Servíroval se Sauvignon a Cabernet Sauvignon.

 

První pracovní den roku 2010 se pro většinu lidí nelišil od těch dnů, které strávili v práci před Silvestrem. Stejně jako v předchozích letech odstartoval začátek roku i prezident Václav Klaus, který v pondělí absolvoval tradiční oběd s premiérem.


Na zámku v Lánech manželé Klausovi po několika letech hostili nové strávníky - premiéra Jana Fischera s manželkou.


Oba politici si pochutnali například na srnčím mase i zámeckých řezech a mezi jednotlivými sousty nezapomněli ani na práci. Řešil se tak mimojiné termín voleb do Poslanecké sněmovny nebo to, jak to bude dál se schodkem rozpočtu.


Opravdový "bonbonek" si ale prezident schovává na středu. Tehdy zkříží příbory s předsedou ODS Mirkem Topolánkem a šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem. Klaus chce na oba apelovat, aby volby nevyužívali k populistickým slibům. Vítězství ve volbách totiž podle prezidenta bude spíš tvrdou řeholí než důvodem k bujaré oslavě.

tn.cz / pez