dovolená zachráněna

Klienti zkrachovalé cestovky Pradok se postupně vrací domů

Rodina na pláži
Zdroj: isifa.com

Turisté v Řecku si pořádně oddychli. Až dokončí své dovolené,vrátí se domů. Pojišťovna Generali zajistila návrat pro všechny klienty zkrachovalé cestovky.

Podle mluvčího Generali Jiřího Cívky se prvních šest klientů vrátilo už v pátek. Dalších 170 se bude vracet počínaje sobotou až do 25. srpna. Pojišťovna garantovala náklady na ubytování a transferové služby všem turistům, kteří s Pradokem před krachem vyjeli a nestačili se vrátit.


"Někteří hoteliéři totiž vyhrožovali, že je vystěhují," vysvětlil Cívka. To se ale podle něj podařilo odvrátit. "Vzniklá situace by na klienty cestovky neměla mít žádný dopad," dodal s tím, že klienti Pradoku, kteří se nacházejí stále v zahraničí, budou postupně dostávat sms zprávy s instrukcemi k průběhu návratu.

 

Omluvný dopis a odškodné


Zkrachovalá cestovní kancelář, která přestala zájezdy prodávat 16. srpna, hodlá také řešit nároky klientů, kteří neodcestovali.


"Přál bych si, aby naši klienti přijali mou omluvu za nastalou situaci. Její příčiny stále analyzujeme. Je to kombinace situace v Řecku, bankovní krize i složité situace doma. V době ekonomické krize přitvrdili naši obchodní partneři své platební podmínky a platbám předem v plné výši jsme bohužel nebyli schopni dostát. Slevovému kolotoči nakonec asi podlehne každý. Je nám to moc líto," uvedl jednatel společnosti Pradok Jiří Káš.

 


Klienti, kteří dosud neodcestovali, obdrží od vedení firmy omluvný dopis s podrobnými instrukcemi, jak uplatnit své nároky na odškodnění.


Cestovní kancelář Pradok má u pojišťovny Generali sjednané pojištění pro případ úpadku. "Naši specialisté společně s asistenční službou pracují v těchto chvílích na zajištění bezpečného návratu všech českých turistů zpět do vlasti," řekl Štefan Tillinger, generální ředitel a člen představenstva pojišťovny Generali.
 

tn.cz / mediafax / anš